Co to jest połączenie NFC i do czego służy? Jak działa ta technologia

22 lipca, 2021

Z technicznego punktu widzenia jest to nowa technologia, która zrewolucjonizowała sposób, w jaki dzielimy się danymi i jak dokonujemy płatności elektronicznych w znacznie łatwiejszy, szybszy i bezpieczniejszy sposób.

Twój obecny telefon prawdopodobnie obsługuje tę technologię. Możesz nawet używać go do pewnych rzeczy, ale nadal nie wiesz dokładnie, czym jest połączenie NFC . Dlatego zapraszamy do dalszej lektury tego artykułu i odkrycia go dla siebie lub dla siebie. Dobrą rzeczą jest to, że bardzo łatwo jest sprawdzić, czy Twój telefon komórkowy z Androidem lub IOS ma NFC.

Indeks ()

 1. Co to jest technologia NFC lub połączenie?
 2. Jak działa ta technologia?
 3. Jakie są zastosowania technologii NFC?
Indeks

  Co to jest technologia NFC lub połączenie?

  Akronim NFC odnosi się do jego angielskiego tłumaczenia Near Field Communication, które można przetłumaczyć na hiszpański jako Near Field Communication .

  To tylko jedna z wielu technologii bezprzewodowych, które działają z wysoką częstotliwością. Ze względu na wysokie częstotliwości jest to połączenie, które nie ma zbyt dużego zasięgu, na tyle, że dwa urządzenia z łączem NFC muszą znajdować się w maksymalnej odległości 15 cm.

  Czytaj więcej  Jaki jest pożytek z aktualizacji oprogramowania komputera PC lub telefonu komórkowego? Jak to zrobić

  Jak działa ta technologia?

  Jak już wspomnieliśmy, jest to technologia wykorzystująca bardzo wysokie fale elektromagnetyczne, aby móc nawiązać komunikację z innym urządzeniem. W związku z tym działanie opiera się na zasadzie indukcji, w której możliwa jest wymiana informacji między dwoma urządzeniami z tą samą wbudowaną technologią.

  Dobrą rzeczą jest to, że jest to system, który można aktywować i używać w Samsung Galaxy J w bardzo łatwy sposób. Ale oczywiście nie są to jedyne urządzenia obsługujące połączenia NFC.

  Aby osiągnąć taką komunikację, dwa urządzenia muszą mieć dwa różne tryby. Te tryby to:

  1. Aktywny tryb NFC : Jest to tryb, który jest dostępny w urządzeniach ze źródłami zasilania, które są w stanie generować własne pole elektromagnetyczne. Generuje to pole, które można wykorzystać do wymiany informacji z dowolnym innym urządzeniem.
  2. Tryb pasywny NFC : w takich przypadkach urządzenia nie posiadają źródła zasilania, które umożliwia tworzenie pola elektromagnetycznego. Nazywa się je pasywnymi, ponieważ wymagają dodatkowego urządzenia, aby móc generować wspomniane pole, a tym samym ustanowić wzajemne połączenie dwóch urządzeń.
  Czytaj więcej  Jak poznać lub poznać adres IP przeglądarki Google Chrome do pingowania

  Być może zastanawiasz się, co to wszystko oznacza w trybach NFC urządzeń mobilnych . Jest to dość proste do zrozumienia: podczas gdy w trybie pasywnym przepływ danych i informacji jest dwukierunkowy, w drugim trybie jest tylko jednokierunkowy.

  Oznacza to, że w trybie aktywnym możesz wysyłać i odbierać informacje, podczas gdy w trybie pasywnym możesz tylko odbierać informacje.

  Jakie są zastosowania technologii NFC?

  Na pewno widziałeś, że ta technologia została wdrożona w celu natychmiastowego dokonywania płatności. Dzięki temu powstała realna alternatywa dla tych, którzy żądają i korzystają z kart przedpłaconych Paypal .

  Jej potencjał w tym zakresie jest tak duży, że coraz więcej krajów dołącza, aby wdrożyć tę technologię w biznesach, centrach handlowych i firmach sprzedających produkty lub usługi. .

  W tym sensie technologia NFC umożliwia digitalizację każdej karty kredytowej lub debetowej, dzięki czemu nie są one potrzebne do dokonywania płatności w punktach sprzedaży. Oczywiście nie wszystkie firmy są kompatybilne z tą technologią… przynajmniej jeszcze nie.

  W ten sam sposób możemy powiedzieć, że dzięki temu nowemu systemowi płatności stopniowo zaprzestaje się korzystania z fizycznych kart kredytowych i debetowych.

  Czytaj więcej  Jak zrobić drzewo genealogiczne w programie Excel — Utwórz diagram drzewa

  I na pewno pomyślisz, że jest to jedyna aplikacja, która ma NFC . Jeśli w to wierzysz, powinieneś rozszerzyć ten temat o wsparcie Sony dla technologii NFC . Ale podsumowując w prostych słowach, NFC można zaimplementować jako sposób na połączenie dwóch urządzeń.

  Oznacza to, że zamiast włączać bluetooth dwóch komputerów, łączyć je itd., po prostu skorzystasz z tej technologii i bardzo szybko połączysz oba urządzenia.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji