Co to jest plik z rozszerzeniem .Php i jak go otworzyć w systemie Windows, Mac lub Linux?

24 września, 2021

W świecie programowania istnieją różne języki, które są używane w różnych środowiskach cyfrowych, takich jak strony internetowe, serwery, urządzenia mobilne i inne. Dziś kodowanie jest zaawansowanym zadaniem, które mogą wykonać tylko przeszkoleni i doświadczeni ludzie, będąc świetną karierą do wyboru ze względu na obecne zapotrzebowanie na dobrych programistów.

W każdym razie znajomość różnych języków ma ogromne znaczenie, dlatego w tym artykule dowiemy się, czym jest PHP i czym jest plik .Php . W ten sam sposób wyjaśnimy, jak można je otwierać z różnych systemów operacyjnych, takich jak Windonws, Linux i Mac. Dołącz do nas, aby dowiedzieć się więcej o tym, co dzieje się za stronami internetowymi.

  Indeks

   Co to jest plik z rozszerzeniem .Php?

   Aby zdefiniować, czym jest plik z rozszerzeniem .Php, musimy najpierw poznać jego korzeń: język programowania PHP . Język ten charakteryzuje się możliwością pracy z systemem znaczników, takim jak HTML, a także możliwością generowania dowolnej interaktywnej akcji za pomocą narzędzi językowych.

   Czytaj więcej  Jak grać w Roblox Online bez pobierania gry? - Łatwy i prosty

   Plik z rozszerzeniem .Php zawiera kod źródłowy napisany w tym języku i może być używany osobno lub jako część większego programu. Następnie możemy zdefiniować te pliki jako skrypty, które serwer może wykonać, czyli są wykonalne i zgodne z logiką programowania.

   Od początku istnienia języka programowania PHP był on z czasem odnawiany, aby oferować programistom więcej udogodnień. Mają nawet bibliotekę lub „Podręcznik”, w którym możemy znaleźć wszystkie wątpliwości, błędy lub bugi, które może mieć kod, wspierany przez dużą społeczność.

   Jak otworzyć plik z rozszerzeniem .Php?

   Następnie zobaczymy, jak otworzyć skrypt , abyśmy mogli zobaczyć jego kod źródłowy w razie potrzeby. Należy zauważyć, że pozwoli to tylko na „odczytanie” pliku .Php, ponieważ do jego wykonania oprócz konfiguracji połączenia z lokalnym serwerem będziemy musieli posiadać pakiet XAMPP. Moglibyśmy nawet pobrać program kompilujący, aby móc przejrzeć kod źródłowy i go uruchomić.

   W systemie Windows

   • Najpierw zlokalizujesz plik z rozszerzeniem .Php, a następnie klikniesz go prawym przyciskiem myszy.
   • W rozwijanym menu ustaw wskaźnik na opcji „Otwórz za pomocą”, aby wyświetlić inne menu
   • Następnie klikniesz „Wybierz program z listy zainstalowanych programów” lub „Wybierz program domyślny” .
   • Musisz znaleźć program "Notatnik" i kliknąć "OK" .
   Czytaj więcej  Jak dodać i skonfigurować Nightbota na Twitchu Co to jest Nightbot?

   W ten sposób będziesz mógł zobaczyć kod źródłowy pliku .Php, dzięki czemu będziesz mógł skopiować i wkleić go do innego kodu , aby móc korzystać z oferowanych przez niego funkcji. Jest to jedna z zalet PHP i jego wszechstronności, jeśli chodzi o kodowanie. Mając to na uwadze, możesz pobierać treści internetowe z Chrome na Dysk, aby dowiedzieć się, co kryje się za tym, co widzisz.

   i Mac

   W przypadku komputerów Mac konieczne jest pobranie i zainstalowanie programu umożliwiającego odczyt różnych plików, w tym .Php. Nazywa się to BBEdit 12 i może nawet czytać pliki PHP. Wykonaj poniższe czynności, aby pobrać go na komputer Mac:

   • Otwórz Spotlight i wpiszesz w wyszukiwarkę „BBEDIT” , klikniesz dwa razy i wyświetli się menu.
   • Pobierasz program, instalujesz go i uruchamiasz.
   • W "Plik" wybierzesz "Otwórz ..." i będziesz szukał lokalizacji pliku .Php. W ten sposób możesz odczytać tekst wewnątrz pliku.

   Istnieją różne sposoby wejścia na zamkniętą, przeciążoną lub niedziałającą stronę internetową i ma to związek z plikami .Php hostowanymi na serwerze.

   Pl Linux

   Będziemy musieli pobrać aplikację VI, jednak istnieje domyślny program, z którego możemy skorzystać. Wystarczy uruchomić edytor tekstu, aby otworzyć plik PHP:

   • Wpisz nazwę pliku, literał.
   • Kod się otworzy i będziemy musieli nacisnąć „wstaw”, aby przejść do trybu edycji.
   • Podobnie klawisz „Esc” pozwala wyjść z trybu edycji.
   Czytaj więcej  Jakie są najlepsze programy do pracy z arkuszami kalkulacyjnymi? Jak są używane i do czego służą?

   Języki programowania są coraz bardziej złożone i są używane niemal we wszystkim , dlatego znajomość języków takich jak Arduino ma dziś ogromne znaczenie dla profesjonalistów w obszarze programowania.

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji