Co to jest plik z rozszerzeniem .Mpg? Jak otworzyć lub zagrać na moim telefonie komórkowym lub komputerze?

26 sierpnia, 2021

Jedna z trudności, które napotykamy wiele razy, dotyczy plików, których nie możemy otworzyć. Ponieważ jest bardzo prawdopodobne, że nie mamy programu, który je otwiera, a w tym przypadku nie mamy pojęcia, co robić.

A to dlatego, że nie wiemy, jakiego typu jest rozszerzenie pliku i jakiego programu użyć. Ale nie martw się, w tym artykule powiemy Ci, czym jest plik z rozszerzeniem .MPG i jak możemy go otworzyć na komputerze lub telefonie komórkowym.

W takim przypadku te pliki, które zawierają rozszerzenie .Mpg, odnoszą się do skompresowanego pliku wideo. Jest to format bardzo często używany do odtwarzania filmów, a także w programach do edycji. I jest bardzo prawdopodobne, że na urządzeniu mobilnym lub komputerze masz program, który może otwierać pliki, które mają rozszerzenie pliku wideo .

Dlatego jeśli posiadasz plik z rozszerzeniem mpg, oznacza to, że nie masz programu umożliwiającego jego otwarcie. Wśród różnych programów, które istnieją i które mogą otwierać pliki mpg, są między innymi Winamp, VLC Media Player , iTunes. Ale jeśli w Twoim przypadku nadal masz problemy z tego typu plikiem z rozszerzeniem .MPG, podpowiemy Ci, jak go otworzyć.

Czytaj więcej  Jak wyczyścić lub zwolnić miejsce na dysku twardym MacOS, jeśli jest pełny?

  Co to jest plik z rozszerzeniem .MPG

  Skompresowane pliki, które umożliwiają pobieranie plików audio i wideo na małej przestrzeni, ale z wysoką jakością obrazu i dźwięku. Tego typu rozszerzenia można zobaczyć w plikach MP3 lub MP4. Chociaż są one znane głównie jako pliki MPEG ze względu na dużą łatwość ich transmisji z dużą szybkością.

  Jeśli masz problemy z plikiem zawierającym rozszerzenie mpg , to po prostu dlatego, że nie masz skojarzonego programu na komputerze lub telefonie komórkowym, który może go otworzyć. Dlatego konieczne będzie pobranie programu, jeśli korzystasz z systemu Windows, nie będziesz miał z nimi problemu, wystarczy wybrać Windows Media Player, aby plik został odtworzony.

  Kroki otwierania pliku z rozszerzeniem .MPG

  Pliki mpg są bardzo popularne, a różne systemy operacyjne zawierają w swoich domyślnych programach program, który może je otworzyć. Czasami jednak konieczne jest skojarzenie tego programu z plikiem, aby mógł go odtworzyć. A ten krok jest bardzo łatwy do wykonania, oczywiście o ile masz program na swoim urządzeniu.

  Aby rozpocząć, musisz poszukać pliku mpg, który chcemy odtworzyć, a następnie zaznaczyć go wskaźnikiem myszy i kliknąć prawym przyciskiem myszy. Ta akcja spowoduje wyświetlenie menu rozwijanego i w przypadku wykonywania tej procedury na komputerze z systemem Windows należy wybrać opcję „Graj z Windows Media Player”.

  Czytaj więcej  Jak zgłosić lub zgłosić kanał lub konto YouTube krok po kroku

  I w ten sposób plik zacznie się odtwarzać, w przypadku posiadania tego programu na komputerze, ponieważ robisz to z innego urządzenia, musisz wykonać następujące czynności. Z rozwijanego menu opcji musisz wybrać opcję „Otwórz za pomocą”, a teraz musisz wybrać odtwarzacz audio i wideo, który zainstalowałeś na swoim urządzeniu.

  W przypadku, gdy nie zostanie wyświetlona żadna opcja, za pomocą której można otworzyć plik z rozszerzeniem mpg, należy powrócić do opcji „Otwórz za pomocą”. I wybierz opcję "Wybierz program" kolejnym krokiem jest wybranie opcji Wyszukaj odpowiedni program w sieci. Ważne jest, abyś był wcześniej podłączony do Internetu, w przeciwnym razie nie będziesz w stanie uzyskać programu, aby zakończyć, kliknij "Akceptuj".

  Wystarczy poczekać na wyświetlenie listy wyników i wybrać program, który otworzy plik z rozszerzeniem mpg . Ten rodzaj plików z rozszerzeniami mpg, a także rozszerzeniami audio, ma wiele programów umożliwiających ich odtwarzanie.

  W ten prosty sposób i dzięki temu artykułowi dydaktycznemu można było dowiedzieć się, o czym jest plik z rozszerzeniem .MPG i jak można go odtworzyć na komputerze lub telefonie komórkowym.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji