Co to jest plik z rozszerzeniem .Mp4? Jak otworzyć lub zagrać w tego typu rozszerzenie

12 października, 2021

Odkąd formaty cyfrowe stały się obecne w naszym życiu, stopniowo pojawiały się nowe rozszerzenia. Ideą tego wszystkiego jest uzyskanie formatu, który jest kompatybilny z dowolnym urządzeniem elektronicznym i może być używany do maksimum bez żadnych wad. Dlatego dziś możemy powiedzieć, że format .MP4 jest jednym z najlepszych, jakie istnieją na poziomie wideo .

I choć jest to jeden z najczęściej używanych i popularnych formatów, jakie obecnie istnieją , wciąż osoby, które nie wiedzą, czym jest plik z rozszerzeniem .MP4.

Dlatego w dzisiejszym artykule skupimy się na wyjaśnieniu tego, a także wyjaśnieniu, co i jak możesz zrobić, aby otworzyć plik z tych plików na swoim komputerze lub telefonie komórkowym, który posiadasz. Ale najpierw musimy wspomnieć, że obecnie istnieje możliwość konwersji filmów .mp4 na dźwięk .mp3 z Androida lub PC .

  Indeks

   Co to są pliki .MP4?

   To nic innego jak pliki wideo, których format jest jednym z wielu cyfrowych formatów wideo. Jest to jeden ze standardowych formatów, który jest używany od 2004 roku. Ale mówiąc bardziej konkretnie, jest to rodzaj pliku, który jest rodzajem kontenera. Ten kontener składa się z zestawu ścieżek, audio, wideo i innych .

   Czytaj więcej  Jak kopiować i wklejać obrazy, teksty lub pliki na moim telefonie z Androidem?

   Wszystko to łączy się we wspomnianym pojemniku i otrzymujesz format wideo, który może odtwarzać dowolny komputer lub smartfon. Warto wspomnieć, że w niektórych częściach świata znany jest również jako MPEG-4. I to właśnie dzięki temu kontenerowi i/lub formatowi można uzyskać plik o dobrej jakości obrazu i dźwięku, nie wspominając o wyjątkowej kompatybilności z urządzeniami.

   Ważnym punktem, o którym musimy wspomnieć, jest to, że możesz przeprowadzić wyszukiwanie wideo w Google z Androida za pomocą obrazu . Rezultatem będzie wiele filmów w formatach .MP4. chociaż znajdziesz również filmy w innych typach formatów, których możesz nie znać.

   Jak otworzyć plik z rozszerzeniem .MP4?

   Prawda jest taka, że ​​wszystko będzie zależeć od urządzenia, z którego chcesz uruchomić plik wideo. Na ogół odbywa się to zwykle z komputerów z systemem Windows lub MAC lub ze smartfonów. Ale są też sytuacje, w których chcesz odtwarzać te pliki między innymi z konsoli do gier wideo, Smart TV, odtwarzaczy wideo.

   W przypadku urządzeń takich jak konsole, telewizory Smart TV i odtwarzacze konieczna jest weryfikacja zgodności tych urządzeń z formatem .MP4. W takich przypadkach, ponieważ są kompatybilne, wystarczy włożyć pamięć USB lub pendrive lub, w razie niepowodzenia, skorzystać z płyty CD lub DVD i to wszystko.

   Czytaj więcej  Jak archiwizować i zapisywać moje strumienie, nagrania i filmy z dowolnego urządzenia na Twitchu?

   Z drugiej strony istnieją bardziej złożone urządzenia, takie jak komputery i telefony komórkowe. W tym przypadku jest to trochę wyjątkowe, ponieważ możesz szybko poprawić lub poprawić jakość filmów online . Ale po aktualizacji musisz mieć program, który pomoże ci uruchomić te pliki.

   W przypadku komputerów z systemem Windows i Mac istnieje niezliczona ilość programów, które pozwolą Ci otwierać i przeglądać te pliki. To samo dotyczy urządzeń mobilnych, takich jak:

   telefony lub tablety. Oczywiście w takich przypadkach musisz mieć aplikację zależną od systemu operacyjnego Twojego telefonu komórkowego lub tabletu.

   Programy, których możesz użyć do odtwarzania plików .MP4

   Kodek K-Lite

   To zdecydowanie jeden z najlepszych odtwarzaczy, jakie można znaleźć dla komputerów z architekturą Windows. Kompatybilność tych komputerów z różnymi formatami jest po prostu niesamowita i szeroka. Na szczęście K-Lite Codec ma oficjalną stronę, na której można pobrać program .

   Powielacz VLC

   To rywal poprzedniego programu i nie bez powodu. Podobnie jak K-Lite, ten ma doskonałą kompatybilność z różnymi formatami wideo i oczywiście na tej liście znajduje się .MP4. Zaletą tego programu jest to, że ma on wersję dla systemu Windows, a także dla urządzeń mobilnych z systemem Android i IOS.

   Czytaj więcej  Jak się dowiedzieć, czy ktoś usunął lub zablokował mnie na Facebooku

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji