Co to jest plik SWF? Jak otworzyć lub pobrać plik z rozszerzeniem SWF Online za darmo

25 maja, 2022

W dzisiejszych czasach strony internetowe są pełne animacji, grafik, wektorów, tekstu i nie tylko, ale czy zastanawiałeś się kiedyś, jak to możliwe? Odnosimy się do tego, jak animacje są tworzone i umieszczane na tych stronach, a nawet mogą być małymi grami.

Co to jest plik SWF? Jak otworzyć lub pobrać plik z rozszerzeniem SWF Online za darmo

W tym artykule dowiemy się, co to jest rozszerzenie pliku. swf , podobnie nauczymy Cię kilku sposobów, aby móc je bezproblemowo otworzyć szybko i łatwo. W ten sam sposób poruszymy trochę temat Adobe i jego zasobów.

  Indeks

   Co to jest plik z rozszerzeniem SWF?

   Adobe to firma odpowiedzialna za produkcję programów do projektowania, animacji i pisania dla wszystkich typów aplikacji i stron. Rozszerzenie SWF należy do grupy Adobe Systems i oznacza Small Web Format . Wcześniej był znany jako Shockwave Flash Object.

   Czytaj więcej  Co to jest tryb samolotowy i do czego służy? Jakie zastosowania można podać?

   Zasadniczo w tym formacie możesz zapisywać grafikę wektorową wszelkiego rodzaju i projektów , stając się grami, a nawet animacjami, z którymi możesz wchodzić w interakcje. W ten sam sposób umożliwia zapisanie dowolnego pliku, który został utworzony za pomocą narzędzia Adobe, takiego jak: Adobe Illustrator, Adobe Animate i Adobe Photoshop.

   To, co sprawiło, że ten typ formatu jest tak dobrze znany, to fakt, że można go wykonywać w wielu różnych systemach operacyjnych . Posiada darmową licencję, dzięki czemu jest obecny we wszelkiego rodzaju programach. Wielu programistów używa tego rozszerzenia do realizacji swoich projektów, ponieważ można je powielać na wiele sposobów.

   Wcześniej trzeba było mieć program Adobe Flash Player, aby móc odtwarzać animacje i móc z nimi wchodzić w interakcje. Jednak ten program został wyeliminowany pod koniec 2020 roku , ustępując miejsca Adobe Animate .

   Jak otworzyć plik z rozszerzeniem SWF online za darmo?

   Przeciętnemu użytkownikowi ten typ pliku nie jest znany z nazwy, ale jest powszechnie używany podczas przeglądania Internetu . Istnieje kilka sposobów otwierania tego typu plików bezpośrednio na komputerze lub telefonie komórkowym.

   Czytaj więcej  Jak łatwo śledzić, przeglądać i śledzić mój zakup lub sprzedaż w Mercado Libre

   Pośrednia przeglądarka Google Chrome

   Aby móc odtworzyć lub otworzyć plik rozszerzenia SWF, musimy mieć zainstalowaną, zaktualizowaną i włączoną w przeglądarce wtyczkę Adobe Flash . Po prostu przeciągnij plik do okna Chrome , aby odtwarzał się automatycznie.

   Znaczenie tego typu plików dla przeglądarek jest ogromne, ponieważ umożliwia interakcję między użytkownikiem a samą stroną . Oferuje również ciekawe narzędzia, które poprawią komfort użytkowania.

   Korzystanie z urządzenia z systemem Android

   Aby otworzyć plik SWF, musimy mieć zainstalowaną aplikację o nazwie SWF Player na naszym telefonie z systemem Android . Bez problemu znajdziemy go w sklepie Google Play.

   Aplikacja oferuje wiele narzędzi umożliwiających pomyślne przeglądanie plików SWF. Musisz tylko przejść do sekcji Pliki lokalne i przeszukać pamięć telefonu komórkowego w celu znalezienia lokalizacji pliku.

   Korzystanie z urządzenia z systemem iOS

   Dla użytkowników Apple dostępna jest aplikacja Puffin Web Browser , która jest przeglądarką ze świetnymi funkcjami. W nim będziemy mogli automatycznie odtworzyć i uruchomić dowolny plik SWF, tylko po pobraniu aplikacji.

   Kolejną zaletą, oprócz otwierania plików z rozszerzeniem SWF, jest to, że przeglądarka internetowa Puffin działa szybko i lekko, co pomaga nawet zużywać mniej danych.

   Czytaj więcej  Jak wyświetlić i wyświetlić ekran mojego Androida na komputerze z systemem Windows 10 za pomocą kabla USB?

   Znaczenie grupy Adobe Systems

   Obecnie miliony ludzi pracują bezpośrednio z niektórymi programami z pakietu Adobe . Jego aplikacje mają jeden cel, a mianowicie zapewnienie programistom, projektantom, pisarzom i programistom łatwego sposobu na zintegrowanie wszystkiego, czego potrzebują do załatwienia sprawy .

   Na przykład za pomocą programów takich jak Adobe Illustrator można łatwo edytować obrazy i wektory . Podobnie Adobe Photoshop jest jednym z najczęściej używanych do profesjonalnego projektowania. Kolejnym aspektem do podkreślenia jest fakt, że Adobe Flash Player przestał być obsługiwany przez grupę Adobe Systems, jednak dziś jego funkcjonalność jest nadal aktualna na starych stronach internetowych .

   Mam nadzieję, że te informacje były dla Ciebie przydatne na tyle, że zrobiłeś kolejny krok w kierunku zostania profesjonalnym grafikiem, jeśli taki jest Twój cel. Nie zapomnij udostępnić w sieciach społecznościowych, do zobaczenia następnym razem! Zostaw swoje komentarze i opowiedz nam o swoim doświadczeniu.

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji