Co to jest plik .Jar? Jak je otworzyć lub uruchomić na Androidzie, iPhonie lub komputerze?

26 lipca, 2021

Istnieje wiele rodzajów rozszerzeń plików , których nie znamy, a tym bardziej, jakie typy programów mogą je otwierać. I jest to ogólny problem, który użytkownicy mają, gdy chcą otworzyć dowolny plik, nie otwiera się on z dziwnych powodów. Rozumiemy ten problem, przez który niektórzy z Was mogą przechodzić. W tym artykule wyjaśnimy, czym jest plik .jar i jak możemy go otworzyć na PC, Androidzie lub iPhonie.

Wiele już zostało powiedziane o niedogodnościach, które mogą wystąpić, gdy mamy np. plik z rozszerzeniem pliku audio . Jeśli nie mamy odpowiedniego programu na naszym urządzeniu. Nie będzie można poznać zawartości tego pliku, dlatego ważne jest, aby znać jego rozszerzenie, do którego się odnosi.

W tym artykule będziemy komentować pliki z rozszerzeniem.Jar.Jar odnosi się do pliku cyfrowego i konieczne jest posiadanie określonej aplikacji, dla której można go otworzyć. Ale jeśli masz problemy z dostępem do tego typu plików. Sugerujemy dalszą lekturę artykułu i dowiedzenie się więcej o plikach .Jar i sposobach ich otwierania.

Indeks ()

 1. Co to jest plik .jar
 2. Kroki otwierania plików .Jar z Androida
 3. Krok, aby uruchomić plik .jar z iPhone'a
 4. Kroki otwierania plików .Jar z komputera z systemem Windows
Indeks
  Czytaj więcej  Jak naprawić problem z monitorem „Signal Out of Range” w systemie Windows 10 w kilku krokach?

  Co to jest plik .jar

  Te typy plików z rozszerzeniem .Jar lub Java Archive odnoszą się do dwóch typów plików i mogą pochodzić z aplikacji Java. Ale jest też możliwe, że zachowuje się jak plik .zip i zawiera pliki audio lub wideo. Ale w zdecydowanej większości przypadków pliki .Jar zawierają bibliotekę z różnymi plikami w środku.

  Ale te pliki zawierają uproszczenia programowania aplikacji Java, ale mogą również zawierać zaszyfrowane kody. Pliki z tego typu rozszerzeniem można włączyć, aby można było z nich korzystać na różnych platformach mobilnych, takich jak Android czy iPhone, ale także na komputerach osobistych lub laptopach i to oczywiście dzięki Javie.

  Kroki otwierania plików .Jar z Androida

  Następnie pokażemy, jak łatwo otworzyć lub uruchomić plik .Jar z urządzenia mobilnego działającego z systemem Android . Ale oczywiście konieczne jest odniesienie się do niektórych aplikacji zainstalowanych na telefonie komórkowym. Pierwszym krokiem jest podłączenie telefonu z Androidem do komputera za pomocą kabla USB.

  Czytaj więcej  Co to jest kabel Ethernet i do czego służy i jak go podłączyć? Jakie typy są lepsze?

  Następnie utworzysz folder o nazwie Jar, należy to zrobić w plikach telefonu komórkowego, a gdy to zrobisz, musisz przenieść plik do wykonania do tego folderu. Następnym krokiem jest odłączenie telefonu od komputera i na telefonie komórkowym musisz poszukać folderu, który wcześniej utworzyłeś, a teraz wystarczy zainstalować i uruchomić.

  Krok, aby uruchomić plik .jar z iPhone’a

  W takim przypadku będziemy musieli wykonać instalację z programu Cydia, ponieważ nie można tego zrobić w Apple z Javą. I w ten sposób możemy zainstalować aplikację, która nie pochodzi z wirtualnego sklepu lub App Store. Dlatego pierwszym krokiem jest otwarcie Cydii na telefonie komórkowym, a następnie kliknij „Kategorie”, a następnie „Java”.

  Na ekranie wyświetli się lista programistów i w naszym przypadku klikniesz na iPhone/Java, wtedy zobaczysz komunikat i opcję „Potwierdź”, którą musisz kliknąć, aby rozpocząć instalację.

  Wróć do kategorii Java i kliknij jiKes to aplikacja, która zostanie zainstalowana, a następnie musisz ponownie uruchomić telefon komórkowy, a po powrocie będziesz mieć aplikację na pulpicie. Dzięki niemu będziesz mógł wykonać dowolny inny plik .Jar.

  Kroki otwierania plików .Jar z komputera z systemem Windows

  Aby rozpocząć, musisz pobrać program Java na komputer i postępować zgodnie z instrukcjami instalacji.Po zakończeniu uruchom ponownie komputer. Teraz musisz przejść do pliku .Jar i dwukrotnie kliknąć go, aby uruchomić, jeśli nie, musisz wybrać dla niego program.

  Czytaj więcej  Jak nagrać i odsłuchać notatkę głosową na WhatsApp przed jej wysłaniem?

  W takim przypadku wybierzesz opcję Java TM i teraz otworzy się ona bez problemów, jak widać, jest to tak proste, jak odtwarzanie pliku .MPG . I tak łatwo wiesz, co to jest plik .Jar i jak go otworzyć.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji