Co to jest phishing i jakie są najczęstsze typy? Jak uniknąć tego ataku?

12 listopada, 2021

Biorąc pod uwagę, że jesteśmy w trakcie rewolucji cyfrowej, to normalne, że zdecydowana większość naszych prywatnych danych osobowych jest przechowywana na urządzeniu elektronicznym lub na stronie internetowej. Z tego powodu absolutną koniecznością stało się poruszanie się w bezpiecznych miejscach i wykonywanie okresowej konserwacji oprogramowania sprzętu elektronicznego.

Kiedy mówimy o tym, odnosimy się głównie do smartfonów, ponieważ są to narzędzia do codziennego użytku, ważne jest, aby wiedzieć, jak chronić swój telefon komórkowy przed wirusami i hakerami, aby uniknąć interwencji szpiegowskich w celu zapewnienia bezpieczeństwa danych osobowych, ponieważ to w sieci pojawia się coraz więcej realnych zagrożeń.

Teraz, aby zapobiec możliwemu włamaniu do naszego sprzętu elektronicznego; Musimy dbać nie tylko o ich oprogramowanie, ale także o sieci, po których się poruszamy. Ponieważ w wielu przypadkach nie wiemy, kto jest podłączony do Wi-Fi i jak je odłączyć , prosta praktyka, która pomoże zapobiec atakom zewnętrznym za pośrednictwem sieci bezprzewodowej.

Należy zauważyć, że w wielu przypadkach praktycznie niemożliwe jest zidentyfikowanie pochodzenia wspomnianych wirusów lub włamań, zwłaszcza biorąc pod uwagę dużą liczbę rodzajów ataków komputerowych , dlatego zapobieganie problemowi było naszym głównym narzędziem obrony w przypadkach jak te.

Czytaj więcej  Jak całkowicie wyłączyć lub dezaktywować przełącznik Nintendo za pomocą pilota lub kontroli rodzicielskiej?

Pierwszym krokiem, aby zapobiec tym problemom, jest skorzystanie z oficjalnego programu antywirusowego, takiego jak ESET NOD32 lub Avast, z okresem próbnym, a następnie możesz kupić oficjalną licencję wraz z planami Premium. Należy jednak pamiętać, że pomimo posiadania programu antywirusowego nadal możesz paść ofiarą cyberataku , więc nadal powinieneś zachować ostrożność podczas przeglądania Internetu.

Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest nie panikować, chociaż prawdą jest, że istnieje wiele rodzajów ataków komputerowych; Możesz łatwo ich uniknąć, jeśli przeglądasz w sposób odpowiedzialny. W każdym razie dzisiaj nauczymy Cię o jednym z najczęstszych dzisiejszych ataków; Phishing i różne istniejące odmiany, a także sposoby uniknięcia tego ataku.

  Co to jest phishing i jakie są najczęstsze typy?

  Phishing to kradzież prywatnych danych osobowych głównie za pośrednictwem wiadomości e-mail, które wydają się pochodzić z oficjalnej strony internetowej, którą subskrybujesz (banki, Netflix itp.); prosząc o jakieś dane osobowe lub wysyłając link do kliknięcia; gdzie w ten sposób Twoje dane osobowe lub sprzęt elektroniczny mogą zostać naruszone.

  Obecnie jest to jedna z najczęstszych praktyk występujących w Internecie; Wynika to z tego, jak proste jest to w porównaniu z innymi rodzajami ataków. Tam, gdzie zazwyczaj wiadomość e-mail jest wysyłana masowo do dużej liczby osób, aby zwiększyć liczbę możliwych ofiar; z jakąś manipulacyjną wiadomością, aby wprowadzić odsyłacz, który wysyłają.

  Czytaj więcej  Jak tworzyć i publikować zdjęcia lub obrazy 3D na Facebooku z mojego telefonu komórkowego lub komputera?

  Najczęstsze rodzaje phishingu to zwodniczy phishing, który polega na sklonowaniu domeny w celu wprowadzenia informacji na stronie; jest to dziś najczęstsze.

  Jest też spear-phishing, które są bardziej osobistymi atakami; który składa się z tego samego, ale wykorzystuje dane osobowe, aby użytkownik uznał, że wprowadzenie otrzymanego łącza jest bardziej wiarygodne.

  Wreszcie mamy do czynienia z phishingiem wielorybów, który jest wymierzony osobiście w firmy lub ich kadrę zarządzającą; w celu spowodowania większych szkód gospodarczych i społecznych w wyniku tego oszustwa.

  Jak uniknąć ataku typu phishing

  Nie ma sposobu, aby zapobiec takim atakom, ponieważ zawsze będziemy otrzymywać e-maile, jednak istnieje sposób na uniknięcie takich ataków. Musisz tylko pamiętać, że żadna firma zwykle nie prosi o dane osobowe za pośrednictwem poczty elektronicznej; Upewnij się również, że adres nadawcy jest poprawny, porównaj go z poprzednimi wiadomościami.

  Ważne jest również, aby system operacyjny komputera lub telefonu oraz przeglądarka internetowa były aktualne do najnowszej wersji; ponieważ zawsze łatają słabości systemu przy każdej aktualizacji.

  Jak widać, najlepszym sposobem na uniknięcie tych ataków jest zachowanie ostrożności; zdrowy rozsądek jest najlepszą formą zapobiegania w takich przypadkach.

  Czytaj więcej  Jak tworzyć lub generować plan dnia w programie Microsoft Excel na co dzień

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji