Co to jest Microsoft Edge? Jakie są jego cechy, zalety, wady i najlepsze alternatywy?

9 września, 2021

Microsoft Edge zrodził się z pomysłu posiadania przeglądarki internetowej preinstalowanej na dowolnym urządzeniu z systemem operacyjnym Windows 10, ale nie wyklucza to ewentualnych użytkowników innego typu systemu, takiego jak Mac, Android czy iOS.

Będąc stosunkowo nowym, ważne jest, aby każdy użytkownik systemu Windows wiedział, co ma do zaoferowania Edge. Pierwszą rzeczą do rozważenia jest to, że jest to już przeglądarka zarządzana przez system operacyjny komputera , to znaczy domyślnie przy zakupie komputera z tym systemem będzie już zainstalowany i nie będzie potrzeby pobierania Chrome ani innej zewnętrznej przeglądarki.

Jest obsługiwany przez języki C++ i C# , co jest dość znane wszystkim użytkownikom Internet Explorera, ponieważ ma tę samą wyszukiwarkę, ale z tą różnicą, że tym razem nazywa się Edge HTML. Oprócz współpracy z asystentem Cortaną, co pozwala na ich synchronizację.

  Jakie są główne zalety korzystania z Microsoft Edge?

  Jedną z głównych trosk Microsoft Edge było bezpieczeństwo użytkownika, ponieważ było ono bardzo stałe, prośba o stworzenie przeglądarki, która zapewniłaby ochronę przed atakami typu phishing (kradzież tożsamości), wirusami, które przejmują nasz komputer i ruchy bez naszej zgody.

  Czytaj więcej  Jak zablokować lub wyłączyć automatyczne obracanie ekranu mojego telefonu z Androidem

  Tak więc, rozpoczynając ten projekt, jedną z niezmiennych cech było to ubezpieczenie na życie, które zapewnia ci od pierwszego dnia, w którym zaczynasz z niego korzystać.

  Podczas wykonywania aktualizacji Microsoft Edge zobaczysz, że pozwoli ci to dostosować interfejs przeglądarki , od kolorowych teł do stron, z którymi chcesz uruchomić przeglądarkę, możesz nawet ustawić Google jako domyślną wyszukiwarkę .

  Oprócz wszystkiego, co już wspomniano, Microsoft Edge ma możliwość, że jeśli aktualnie korzystasz z innej przeglądarki, możesz zaimportować wszystkie swoje zakładki, ulubione strony, a nawet historię wyszukiwania. Poza tym daje możliwość tworzenia konturów lub notatek na wyświetlanym ekranie , tak jakby był to dokument Worda lub karteczka samoprzylepna.

  W górnym pasku Microsoftu znajdziesz sekcję „Więcej”, która pozwoli Ci uzyskać dostęp do wszystkich funkcji, o których już wspomniałem, z dodatkiem narzędzia „Czytaj na głos” , które jest w tej chwili bardzo pomocne. i chcesz zaangażować wszystkie zmysły w przyswajanie informacji.

  Jakie są wady bycia zwykłym użytkownikiem Microsoft Edge?

  Prawdę mówiąc, istnieje kilka wad, które użytkownicy opisali, że korzystanie z niego generuje, jednak oto kilka najczęściej powtarzających się komentarzy w sklepach z aplikacjami:

  Czytaj więcej  Jak edytować zeskanowane teksty PDF za pomocą iLovePDF za darmo, bez programów

  Organizacja

  Chociaż jest to przeglądarka z wieloma bardzo nowymi narzędziami, Microsoft Edge ma zupełnie inną organizację niż inne przeglądarki, dlatego użytkownicy uznali go za jedną z jego największych wad, ponieważ trudno jest uzyskać do nich szybki dostęp.

  Bezpieczeństwo

  Chociaż Microsoft Edge określa się jako jedna z najbezpieczniejszych przeglądarek na rynku, ci, którzy byli w stanie z niego korzystać, zgłaszają wysokie prawdopodobieństwo niepowodzeń w zakresie bezpieczeństwa, ponieważ naruszenia prywatności użytkownika nie zostały całkowicie wykluczone przy wejściu na stronę złośliwa strona internetowa.

  Przede wszystkim problem bezpieczeństwa w tej przeglądarce polega na ograniczeniu uprawnień do ustawień bezpieczeństwa.

  Poza wspomnianymi wcześniej wadami, nowa przeglądarka Microsoft Edge to doskonała opcja na zaoszczędzenie miejsca i znacznie bardziej spersonalizowane wrażenia podczas wykonywania wszelkiego rodzaju zadań lub korzystania z rozrywki, jaką daje nam spędzanie czasu na komputerze.

  Zapraszam jednak do zastanowienia się nad tym, jakie są Twoje priorytety i odkrycia, czego naprawdę potrzebujesz, abyś mógł zlokalizować i wybrać najlepszą dla Ciebie przeglądarkę , przejść do zaufanego sklepu z aplikacjami i pobrać.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji