Co to jest KPI i jakie są jego typy? Jak łatwo zrobić KPI

24 lipca, 2021

Marketing cyfrowy jest nękany różnymi sposobami pracy, różnymi sposobami gromadzenia danych , platformami i narzędziami do wszystkiego, co możesz sobie wyobrazić itp. Ale to, co jest najbardziej obfite w marketingu cyfrowym, to pojęcia lub skrócone słowa. Tak jest w przypadku KPI. Czy kiedykolwiek to słyszałeś? Najprawdopodobniej tak za pośrednictwem filmu na YouTube lub dowolnej innej platformie.

Nikt nie zatrzymał się, by ci wyjaśnić, co oznacza KP i jakie są typy, które istnieją . Naszą dzisiejszą intencją jest wyjaśnienie dokładnie tego i wielu innych. Ale zanim zaczniemy, przewidujemy, że możesz przeprowadzać kampanie i strategie marketingowe WhatsApp oraz korzystać z KPI, aby poprawić swoje wyniki i usługi.

Indeks ()

 1. Co oznacza skrót KPI i do czego służą?
 2. Jakie są rodzaje KPI, które istnieją?
  1. 1. KPI dla marketingu w mediach społecznościowych
  2. 2. KPI do analizy internetowej
 3. Czy to wszystkie KPI, które istnieją?
Indeks

  Co oznacza skrót KPI i do czego służą?

  Termin KPI pochodzi od inicjałów Key Permormance Indicator . Znaczenie tego to nic innego jak kluczowy wskaźnik wydajności.

  Co to oznacza, że ​​KPI są sposobem mierzenia i poznania skuteczności wdrażanej strategii marketingowej, czy to w sferze cyfrowej, czy nie. Chociaż KPI są przypisane do wszystkiego, co dotyczy procesów marketingu cyfrowego.

  W tym sensie dzięki KPI możesz poznać bardziej szczegółowo wydajność, skuteczność i produktywność procesu, który firma, biznes lub platforma realizuje.

  KPI mają zapewnić przedsiębiorcy lub osobie odpowiedzialnej za ich interpretację możliwość rozwijania i podejmowania lepszych decyzji oraz realizacji tego, który jest najwygodniejszy i przyniesie najlepsze rezultaty. Jest to jasne, nie zaniedbując celów, jakie wyznaczyła sobie firma.

  Zanim przejdziesz do następnego punktu, powinieneś wiedzieć, że tworząc efektowną reklamę swojej firmy w sieciach społecznościowych , kluczowe wskaźniki efektywności pomogą Ci, ponieważ nie masz pojęcia. Tyle jest potencjał i przydatność wskaźników KPI , które można doskonale zastosować je w fizycznym biznesu. Chociaż najlepiej są one lepsze w sferze cyfrowej.

  Czytaj więcej  Jak skonfigurować, skalibrować i dostosować kontroler joysticka do gier na moim komputerze z systemem Windows 10?

  Jakie są rodzaje KPI, które istnieją?

  Wdrażając wskaźniki online, nie możesz wybrać tylko jednego. Musisz dokładnie wiedzieć, które KPI odpowiadają strategiom marketingowym, których chcesz użyć. Dlatego istnieją różne rodzaje KPI, o których wspomnimy poniżej.

  Ten typ KPI służy głównie do poznania danych takich jak liczba obserwujących, wzmianek na koncie, komentarzy jakie ma publikacja, ile razy publikacja została udostępniona lub zapisana , liczba subskrybentów i inne ważne dane.

  Przykładem tego jest tworzenie profesjonalnego konta na Instagramie. Możesz poznać wiele szczegółów, o których zwykły użytkownik zwykle nie wie o swoich postach.

  2. KPI do analizy internetowej

  Ten rodzaj KPI służy do wyszukiwania odpowiednich danych w odniesieniu do platformy lub strony internetowej. Zasadniczo stanowią one istotne uzupełnienie funkcji i zastosowań Google ADS . Jeśli nie wiesz, Google ADS umożliwia tworzenie kampanii marketingowych i publikowanie treści w określonym sektorze. Ale oczywiście nie możesz tego osiągnąć samodzielnie bez pomocy KPI. Dzięki tym KPI możesz:

  • Dowiedz się, jaka jest reputacja Twojej domeny na podstawie wyszukiwarek .
  • Jakie jest pochodzenie ruchu, a także rodzaj ruchu i czas trwania wizyt użytkowników.
  • Lepiej zrozumiesz słowa kluczowe, które najlepiej dostosowują się do treści, a co za tym idzie, korzystnie wpływają na pozycjonowanie w sieci.
  Czytaj więcej  Jak ręcznie lub automatycznie aktywować tryb ciemny Telegrama na moim Androidzie lub komputerze?

  Czy to wszystkie KPI, które istnieją?

  Nie są one jedyne, ale są najbardziej zaimplementowane . W ten sam sposób, jeśli chcesz wiedzieć, kim są inni, wymienimy je poniżej:

  • Marketing internetowy KPI Ogólne
  • Podstawowe i drugorzędne KPI
  • Sprzedaż i praktyczne KPI
  • KPI dla finansów i logistyki.

  Teraz, aby zakończyć, musisz wiedzieć, że aby korzystać z KPI, musisz zrobić cyfrowe narzędzia. Najlepszym narzędziem do wdrażania KPI, które możemy polecić, jest SproutSocial.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji