Co to jest kodek wideo i audio i jakie są rodzaje formatów? Jak je zainstalować i zaktualizować?

14 października, 2021

Oglądanie naszych filmów z portali takich jak Amazon Prime , Netflix czy Disney+ jest bardzo powszechne, jednak mając możliwość wyświetlania ekranu naszego telefonu komórkowego z Androidem na naszym Smart TV, a także korzystania z naszych filmów pobranych lub online, w jedna jakość dźwięku i obrazu jest bardzo satysfakcjonująca.

W dzisiejszych czasach korzystanie z dowolnego rodzaju plików multimedialnych z naszego komputera jest naprawdę proste, ponieważ na komputerach jest fabrycznie zainstalowanych kilka aplikacji do zainstalowania w sklepach z aplikacjami, takich jak Softonic lub Play Store, które pozwalają nam cieszyć się wspomnieniami, które dają nasze zdjęcia my mogą przynieść lub cieszyć się naszymi ulubionymi piosenkami, podczas gdy my wykonujemy inne zadania.

Ponieważ jest to stosunkowo powszechna funkcja, taka jak wstawianie emotikonów na Twitterze , wiele razy nie znamy wszystkich używanych części, a także wszystkiego, co należy wykonać, gdy chcemy cieszyć się wideo z naszej komórki telefon, komputery, tablety, a nawet Smart TV

  Co to jest kodek?

  Jeśli zagłębimy się w słowo i jego pochodzenie, kodek słowa ma dwa aspekty, kodek, który odnosi się do „kodowania i dekodek, który jest” dekodowaniem. „Jest to oprogramowanie, które jest odpowiedzialne za kodowanie wszelkiego rodzaju informacji , w tym przypadku plików multimedialnych, kompresując je w celu ich przechowywania, a następnie dekodując w celu ich wykonania lub wizualnej przyjemności.

  Czytaj więcej  Jak poznać stan mojej baterii telefonu komórkowego i sprawdzić, czy jest zła lub uszkodzona?

  Funkcją kodeka jest kompresja plików, dzięki czemu ich obsługa i możliwość udostępniania jest szybsza i wydajniejsza, będąc tym samym jedną z najważniejszych części każdego pliku multimedialnego typu wideo, audio czy obraz.

  Polega na kompresji i dekompresji plików, kompresuje dla większej plastyczności i dekompresuje, aby używać go w najlepszej jakości, ważne jest, aby znać jego funkcję i sposób działania, ponieważ jeśli nie masz naprawdę skutecznego po pierwsze, możesz zdekompresować pliki w bardzo złej jakości i nie będziesz w stanie cieszyć się nimi w maksymalnej okazałości.

  Jakie są rodzaje formatów?

  W ramach kategorii „oprogramowanie” istnieje kilka rodzajów kodeków, które są podzielone ze względu na ich użyteczność, ale możemy wyróżnić następujące:

  Reprodukować: Są najbardziej powszechne, ponieważ ich głównym celem jest szybka praca, kompresja i dekompresacja w ciągu kilku sekund, generalnie komputery wymagają od nich odtworzenia dowolnego rodzaju pliku multimedialnego, nie skupiają się tak bardzo na jakości, w jakiej mogą dekompresować, jeśli nie to, jak szybko wykonują zadanie.

  Do edycji: W przeciwieństwie do poprzedniego, głównym celem kodeków przeznaczonych do edycji jest zachowanie nawet najbardziej intymnych szczegółów materiału audiowizualnego, który chcemy edytować, ponieważ im wyższa jakość widzenia, którą możemy docenić, większa jakość edycji, którą możemy nadać naszemu archiwum

  Czytaj więcej  Co to jest płyta główna i do czego służy? Jakie kawałki składają się na to

  Kodek stratny: Jest to rodzaj kompresji, który chociaż jest naprawdę skuteczny, ponieważ sprawia, że ​​pliki są lżejsze, podczas jego wykonywania traci wiele informacji, które często mogą dotyczyć jakości lub ilości treści.

  Kodek bezstratny: sprawia, że ​​kompresja jest trochę mniej efektywna, ponieważ ma tendencję do kontynuowania z bardzo dużymi plikami, ale nigdy nie traci ilości ani jakości treści.

  Jeśli chcesz nabyć indywidualny kodek, który już zawierają odtwarzacze lub redaktorzy, ważne jest, aby wziąć pod uwagę cechy, które oferuje każdy rodzaj kodeka, ponieważ jeśli chcesz, przenoś i edytuj filmy nagrane samodzielnie w dużym jakość, kodek ze stratą będzie bezużyteczny, ponieważ możesz stracić dużą ilość surowca.

  Jednym z najpopularniejszych wśród użytkowników jest pakiet K-Lite Codec Pack, który zawiera wybór kodeków i filtrów , które pomogą Ci użyć tego, który najbardziej Ci odpowiada, zgodnie z Twoimi potrzebami. Dodatkowo naprawa filtra i dołączony Media Player Classic bez dodatkowych kosztów.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji