Co to jest ISO i przysłona obiektywu? Jak skonfigurować kamerę mojego telefonu komórkowego z systemem Android

5 lipca, 2021

Jeśli jesteś jednym z tych, którzy dopiero zaczynają w świecie fotografii, musisz wiedzieć i zawsze brać pod uwagę, czym jest ISO. To jeden z podstawowych parametrów podczas robienia zdjęć . Niezależnie od tego, czy robisz to z profesjonalnej, półprofesjonalnej kamery, czy nawet z własnego telefonu komórkowego.

Jeśli nie zrozumiesz, czym jest ISO w fotografii, nie będziesz w stanie robić dobrych ujęć i nie będziesz wiedział, jak maksymalnie wykorzystać swój aparat i nie będziesz w stanie robić profesjonalnych zdjęć ludzi z telefonu .

Indeks

  Czym jest ISO jako parametr w fotografii cyfrowej?

  ISO jest jednym z trzech parametrów należących do trójkąta ekspozycji. W związku z tym ISO jest funkcją aparatu, która pozwala określić, ile światła otrzyma czujnik podczas robienia zdjęcia. Chociaż prawdą jest, że dotyczy to fotografii konwencjonalnej, można to doskonale zastosować do fotografii cyfrowej, chociaż z pewnymi nieco innymi podstawami.

  Tym samym ISO pozwala mieć mniej lub więcej światła w aparacie dzięki temu, że jest ono wzmacniane cyfrowo. Zbyt wysoka czułość ISO oznacza więcej światła , ale jednocześnie na jakość obrazu wpłynie duża ilość szumu, który pojawi się na końcowym zdjęciu.

  Czytaj więcej  Jak rozwiązać problem wyłączania telefonu Huawei, LG, Xiaomi, HTC, Sony i ZTE?

  Dlatego zawsze jest polecany osobom, które zaczynają pracę z jak najniższym ISO. Zwykle są to 100 lub 200 ISO. Chociaż jest to parametr, który będzie zależał od każdego urządzenia. Należy zauważyć, że jeśli nauczysz się kontrolować ISO, możesz robić dobre zdjęcia w stylu paszportowym z telefonu komórkowego .

  Czy ISO jest najważniejsze podczas robienia zdjęć telefonem lub aparatem?

  Jest to odpowiedź tak i nie. Widzisz, wszystko będzie zależeć od zdjęcia, które chcesz zrobić. Chociaż jako taki, nie ma nic wspólnego z modyfikacją ISO, podczas gdy nie kompensujesz korekt pozostałymi funkcjami aparatu mobilnego lub cyfrowego.

  W sytuacjach, w których jest za dużo światła, najlepiej ustawić możliwie niskie ISO lub w trybie automatycznym. W miejscach, w których światła w otoczeniu nie ma tak dużo, jeśli wygodnie jest nieco zwiększyć ISO.

  Ale jako takie, czułość ISO sama w sobie nie jest tak ważna, ponieważ potrzebne są dodatkowe korekty zarówno w aperturze przysłony, jak i czasie naświetlania. Te trzy wartości, jak powiedzieliśmy, należą do trójkąta ekspozycji i każda z nich musi się uzupełniać.

  Czytaj więcej  Jak tworzyć skróty do list odtwarzania YouTube na moim komputerze lub telefonie komórkowym?

  Jeśli przypadkiem masz profesjonalny lub półprofesjonalny aparat, którego parametrów lub właściwości nie znasz, powinieneś wejść na Decamaras.com i tam poszukać modelu, który posiadasz.

  Jak skonfigurować kamerę telefonu komórkowego z systemem Android?

  Ważne jest , aby wiedzieć , że w zasadzie korekty , które można wprowadzić za pomocą niektórych telefonów komórkowych , można doskonale zastosować w aparacie cyfrowym . Tylko w przypadku telefonów komórkowych ustawienia są łatwiejsze do zrozumienia i zastosowania.

  W rzeczywistości możesz użyć ekranu telefonu komórkowego z Androidem jako latarki, jeśli lampa błyskowa jest uszkodzona . W związku z tym konfiguracja , którą musisz wykonać w aparacie telefonu komórkowego, jest następująca:

  1. Musisz otworzyć natywną aplikację aparatu, którą ma Twój telefon
  2. Następnie przejdź do opcji „Tryb Pro”. Jeśli go nie masz, możesz pobrać aplikację aparatu, która umożliwia i włącza te ustawienia.
  3. Znajdziesz tam od 3 do 4 podstawowych opcji.
  4. Temperaturę można zmienić ręcznie.
  5. Możesz dostosować ostrość. Musi to być oparte na celu, który chcesz sfotografować
  6. Czas ekspozycji. Który musi być oparty na ilości światła w otoczeniu. Oznacza to, że dla zdjęć nocnych czas musi być krótki (1-2-4-8), podczas gdy dla zdjęć dziennych musi być bardzo długi (1/2000 s)
  7. ISO, które zawsze będziesz utrzymywać na 100 lub automatycznie
  Czytaj więcej  Jak otrzymać i zrealizować czek lub kartę podarunkową na Amazon krok po kroku?

  I voila, w zasadzie są to wszystkie ustawienia, które musisz wprowadzić na swoim telefonie .

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji