Co to jest i jakie są części i elementy okna głównego programu Microsoft Access?

3 grudnia, 2021

Masz pakiet Microsoft Office i nadal nie wiesz, jak korzystać z programu Access ? To zrozumiałe, że tak się dzieje. Większość ludzi nie wie, czym jest ten program, a tym bardziej do czego służy. Jeśli chcesz, możesz wejść na oficjalną stronę Microsoftu i tam zobaczyć więcej informacji o tym programie.

Z drugiej strony w tym artykule skupimy się na wyjaśnieniu, o co chodzi w tym programie, a także na wyjaśnieniu niektórych funkcji, które znajdziesz w głównym oknie. Zauważysz, że bardzo różni się od schowka dostępu w Google . Więc nie powinieneś mylić tych narzędzi.

Co to jest i jakie są części i elementy okna głównego programu Microsoft Access?

  Indeks

   Co to jest Microsoft Access?

   Pierwszą rzeczą, o której powinniśmy wspomnieć o tym programie, jest to, że masz wiele możliwości do zrobienia. Czyli Access to program z pakietu Microsoft, który umożliwia tworzenie własnych aplikacji w oparciu o bazy danych. Wszystko w bardzo łatwy sposób i bez takiej wiedzy, jak inne tego typu programy, które wymagają znacznie większego doświadczenia i wiedzy.

   Czytaj więcej  Jak dodawać i instalować nowe czcionki tekstowe w programie Word od Dafont w prosty sposób?

   Jest to więc sposób na tworzenie aplikacji i baz danych bez konieczności bycia programistą. Oczywiście efektem jest aplikacja, która będzie koncentrować się na firmach i biznesach wszelkiego rodzaju. W rzeczywistości to narzędzie ma bardzo dobrą kompatybilność, jeśli chodzi o tworzenie zagnieżdżonych tabel w programie Word i umieszczanie jednej tabeli w drugiej.

   Jakie opcje, narzędzia i elementy znajdziesz w głównym oknie programu Access?

   Musisz bardzo dobrze zrozumieć jedną rzecz, a mianowicie, że program jest niezwykle kompletny. Znajdziesz więc wiele funkcji, z których prawdopodobnie nie korzystasz na początku. Ale gdy nauczysz się korzystać z programu Microsoft Access , lepiej zrozumiesz, co robi każda opcja. Dlatego niektóre z ogólnych opcji, które znajdziesz w tym środowisku, są następujące:

   Tabela danych

   Można powiedzieć, że Access działa podobnie do Excela. To znaczy za pomocą tabel, które składają się z wierszy i kolumn . Mogą one być ze sobą powiązane i dzięki temu będziesz mógł tworzyć nowe tabele, aby uzyskać coś bardziej rozbudowanego i mieć lepszą strukturę tworzonych baz danych.

   Tak jak możesz dodawać tekst i inne elementy, możesz również dodawać bardziej złożone obiekty i modyfikować typ danych wejściowych zgodnie ze swoimi potrzebami lub celami. Oczywiście jest to poziom złożoności podobny do Excela. Jeśli więc znasz program Excel, z pewnością pomoże ci to w pracy w programie Access.

   Czytaj więcej  Jak łączyć, łączyć, scalać lub łączyć komórki w programie Excel z tekstem w tabeli za pomocą klawiatury

   Menu Start

   Dzięki temu menu będziesz mógł znaleźć wszystkie narzędzia potrzebne do pracy na swoich bazach danych. Oznacza to, że możesz modyfikować projekt swojego dokumentu lub bazy danych, możesz także filtrować informacje według potrzeb , a także sprawdzać pisownię, jeśli uważasz, że napisałeś coś nie tak.

   Utwórz menu

   Spośród wszystkich opcji i narzędzi dostępnych w programie Access jest to z pewnością najczęściej używane przez wszystkich użytkowników. Ogólnie rzecz biorąc, służy do tworzenia tabel poprzez określony projekt, w którym można dodawać pola i ustawiać inne parametry.

   Ale oczywiście to nie wszystko, to opcja pozwalająca na konsultowanie i/lub tworzenie zapytań. Dzięki temu masz teraz możliwość umieszczania w swojej bazie danych dialogów, które opierają się na Twojej pracy lub celu. Ponadto bardzo dobrze można pracować również z formularzami. Co jest bardzo przydatne podczas poruszania się między zakładkami pionowymi lub poziomymi.

   Bardzo niewielu lub wie, ale to narzędzie w połączeniu z OneDrive jest najkorzystniejsze , jakie może mieć każdy użytkownik. Jeśli nie wiesz, czym jest Microsoft OneDrive lub do czego służy , powinieneś dalej poszerzać swoją wiedzę na ten temat.

   Czytaj więcej  WhatsApp został wprowadzony w języku angielskim

   Menu danych zewnętrznych

   To narzędzie lub opcja programu Access może być dla Ciebie najkorzystniejsza i najbardziej korzystna. Otóż ​​dzięki Menu Danych Zewnętrznych będziesz miał możliwość powiązania danych z różnych tabel dzięki temu, że możesz wg. Więc wystarczy importować lub eksportować bazy danych w odniesieniu do tabel i to wszystko.

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji