Co to jest i jak skonfigurować IFTTT w Telegramie? Krok po kroku

31 października, 2021

W dzisiejszych czasach aplikacje starają się oferować więcej usług interesujących ich użytkowników, aby nawiązać z nimi trwałe relacje. Tak jest w przypadku Telegrama, który coraz bardziej wprowadza innowacje dzięki różnym funkcjom i integracjom, aby zaoferować pełniejszą usługę wszystkim swoim użytkownikom.

Jedno z najciekawszych narzędzi Telegrama IFTTT, które jeśli go nie znasz, nie martw się. W tym artykule pokażemy, co to jest i jak skonfigurować je na swoim koncie , abyś mógł w pełni wykorzystać Telegram. Wspomnimy również o niektórych czynnościach, które możesz z nimi wykonać.

  Indeks

   Co to jest IFTTT?

   Pochodzi od akronimu „Jeżeli to, to tamto”, który pozwala na integrację różnych aplikacji, dzięki czemu gdy robisz coś w jednej, natychmiast wykonuje się czynność w innej. Zasadniczo pozwala zautomatyzować procesy, dzięki czemu możesz efektywniej wykorzystać czas. Przykładem jest sytuacja, w której publikujesz historię na Instagramie i natychmiast publikujesz ją również na Facebooku.

   Aby skorzystać z tego narzędzia, musimy przyznać dostęp do obu aplikacji , które chcemy synchronizować. Usługi, które możesz zautomatyzować lub aplety, to takie, które pozwolą Ci robić kilka rzeczy jednocześnie. W powyższym przykładzie musimy udzielić Ci pozwolenia zarówno na Facebooku, jak i Instagramie, aby aplet mógł działać wydajnie.

   Czytaj więcej  Jak łatwo wybierać, generować i łączyć palety kolorów - najlepsze generatory

   Zastosowań, które można nadać usłudze IFTTT, jest wiele , stając się innowacją, która pozwoli Ci zoptymalizować działania w sieciach społecznościowych, a nawet możesz zaprogramować polecenia, aby otrzymywać informacje z określonych aplikacji.

   Korzystanie z tych usług to Telegram jest jednym z powodów, dla których zyskuje większą popularność w porównaniu z innymi aplikacjami do przesyłania wiadomości.

   Fakt, że umożliwia automatyzację zadań , spowodował, że wiele osób migrowało z innych aplikacji do Telegrama w poszukiwaniu większej kontroli nad tym, co mogą zrobić, aby jak najlepiej to wykorzystać. Brzmi niesamowicie, prawda? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak zintegrować IFTTT z kontem Telegram.

   Jak skonfigurować IFTTT w Telegramie?

   Aby móc skonfigurować IFTTT na swoim koncie Telegram, musisz mieć pod ręką telefon komórkowy i komputer, aby uzyskać dostęp do swojej witryny. Wykonaj poniższe czynności, aby znacznie zwiększyć narzędzia oferowane przez Telegram:

   • Na początek będziemy musieli założyć konto w IFTTT . Zrobisz to z oficjalnej strony internetowej, na której będziesz musiał podać adres e-mail w celu rejestracji.
   • Następnie przejdziesz do aplikacji Telegram i wyszukasz „@IFTTT” , aby uzyskać bota IFTTT.
   • Po zdobyciu bota, wejdziesz do niego i uruchomisz, autoryzując połączenie z IFTTT. Będziesz musiał stworzyć kanał lub grupę, na której będziesz mógł używać bota.
   • Połączysz bota IFTTT z kanałem lub grupą, którą właśnie utworzyłeś za pomocą poleceń IFTTT.
   • Aby zakończyć, będziesz musiał ustawić IFTTT jako administratora kanału, który utworzyłeś i zacząć programować funkcje, które chcesz.
   Czytaj więcej  Jak zmienić moją nazwę na Facebooku przed upływem 60 dni Czy jest to możliwe?

   Dzięki temu będziesz mieć skonfigurowany IFTTT na swoim koncie Telegram, jednak to nie wystarczy. Teraz będziesz musiał poszukać apletów, których chcesz użyć, aby użyć ich w kanale, w którym IFTTT jest administratorem. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące korzystania z Telegrama , zawsze możesz przeczytać ich często zadawane pytania.

   Jakich fajnych apletów mogę używać?

   Telegram na własnej platformie oferuje kilka opcji konfiguracji konta, takich jak ukrywanie czasu ostatniego połączenia lub ukrywanie numeru telefonu . Telegram może zapewnić swoim użytkownikom większą prywatność , dlatego zyskał większą popularność.

   Codzienny raport pogodowy

   Możesz zintegrować aplikacje pogodowe z kontem Telegrama, naciskając przycisk „Połącz z Telegramem” . W ten sposób będziesz otrzymywać codzienne prywatne wiadomości z informacjami o pogodzie na dany dzień.

   Wysyłaj e-maile i otrzymuj powiadomienia

   Możesz także wysyłać e-maile bez konieczności opuszczania Telegrama . Jest to możliwe za pomocą hashtagu „#email” na czacie. Musisz tylko użyć poprzedniego polecenia, a następnie wiadomości, którą chcesz wysłać. Przykład „#mail Spotkajmy się”. W ten sam sposób możesz zaplanować otrzymywanie powiadomień o ważnych e-mailach.

   Podobnie jak te aplety, Telegram oferuje przechowywanie w chmurze, aby bezpiecznie zapisywać wszelkiego rodzaju pliki .

   Czytaj więcej  Jak wysyłać ciężkie pliki i filmy przez WhatsApp z mojego komputera, Androida lub iPhone'a?

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji