Co to jest i jak mogę utworzyć plik .HTACCESS w WordPressie? Jak mogę go szybko edytować lub skonfigurować?

24 czerwca, 2021

W dzisiejszych czasach bardzo często można zobaczyć, jak powstają nowe strony internetowe dowolnego typu i wiadomo, jak opłacalne może być korzystanie z Google Ads do reklamowania. Ale do tego konieczne jest spełnienie szeregu wymagań i korzystanie z menedżera treści, takiego jak WordPress.

Ale wielu użytkowników, którzy wkraczają w ten pogmatwany świat, nie ma pojęcia, jak pracować z tą aplikacją. I właśnie z tego powodu w następnym artykule wyjaśnimy, co to jest i jak można utworzyć plik .Htaccess oraz jak go edytować i konfigurować.

WordPress to doskonała platforma, która pozwala w bardzo prosty i szybki sposób zarządzać treścią Twojej witryny. Ale pozwala również na włączenie różnych motywów lub umożliwia korzystanie z wtyczek, dzięki którym Twoja strona będzie działać z lepszymi wynikami. Dlatego naucz się korzystać z tego wspaniałego narzędzia, jeśli chcesz stworzyć stronę internetową, powinno to być Twoim priorytetem.

Dlatego ważne jest, abyś wiedział, jak skonfigurować plik .Htaccess bez problemów, ponieważ jest to jeden z najważniejszych plików w WordPressie. Dlatego zapraszamy do dalszej lektury tego artykułu i dowiedzenia się wszystkiego o pliku .Htaccess, którym jest i jak można go utworzyć, aby go edytować, szybko skonfigurować.

Czytaj więcej  Jak tworzyć, ustawiać, edytować i planować przypomnienia lub wiadomości w Slack

Co to jest plik Htaccess

Jak już wspomnieliśmy, ten typ pliku staje się najważniejszy w WordPressie, ponieważ pozwala nam aktywować i dezaktywować niektóre specjalne funkcje serwera . Funkcje te obejmują na przykład wydajność sieci, ustawienia zabezpieczeń, przekierowania lub zezwalanie na blokowanie adresów IP .

Ten typ plików domyślnie można znaleźć w Hostingu, ale nie są one wyświetlane, ponieważ mogą być ukryte. Dlatego konieczne będzie utworzenie jednego, a następnie skonfigurowanie go w razie potrzeby. Zobaczmy więc, jak utworzyć plik Htaccess, a następnie szybko go skonfigurować.

Krok, aby utworzyć i skonfigurować plik .Htaccess

Aby rozpocząć i utworzyć plik .Htaccess , musimy wejść do „Menedżera plików”, który zlokalizujemy z cPanel. Gdy znajdziemy się w tej sekcji, musimy kliknąć opcję + Plik, teraz będziemy znajdować się po prawej stronie. Zlokalizujemy się w opcji „Nowa nazwa pliku” i napiszemy w odpowiednim polu .htaccess.

Następnie zejdź na dół i przejdź do opcji „Utwórz nowy plik” i kliknij na nią, kolejnym krokiem jest ponowne wejście do menedżera plików. I tam poszukaj pliku, który właśnie utworzyliśmy, klikamy go prawym przyciskiem myszy, aby wyświetlić menu opcji, a w naszym przypadku wybierz opcję „Edytuj”.

Czytaj więcej  Jak zarabiać pieniądze jako influencer dzięki najlepszym platformom promującym marki

Następnym krokiem jest dodanie oryginalnego kodu, który wykorzystuje plik .htaccess w WordPressie i wygląda następująco:

1 # ROZPOCZNIJ WordPress

2 # Dyrektywy (wiersze) między `BEGIN WordPress` i` END WordPress` są generowane dynamicznie

3 # i powinien być modyfikowany tylko za pomocą filtrów WordPress.

4 # Wszelkie zmiany w dyrektywach pomiędzy tymi znacznikami zostaną nadpisane.

5 <IfModule mod_rewrite.c>

6 RewriteEngine włączony

7 Przepisz bazę /

8 Przepisz regułę ^index\.php$ – [L]

9 RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f

10 RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d

11 Przepisz regułę . /indeks.php [L]

12 </IfModule>

14 # KONIEC WordPress

Aby zakończyć, wystarczy przejść do prawej górnej części pliku .htaccess i wybrać opcję „Zapisz zmiany”. I w ten sposób bez większych problemów stworzyłeś plik .htaccess w WordPressie. I tak kończy się ten artykuł, który pokazał Ci kolejny ważny aspekt najczęściej używanego obecnie menedżera stron internetowych.

Wiemy, że tworzenie strony internetowej jest ważne i istnieją różne usługi, z których możemy skorzystać, np . Witryny Google . Ale nauka korzystania z WordPressa jest konieczna i dlatego pokazujemy, co to jest i jak możesz utworzyć plik .htaccess, aby go szybko skonfigurować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up

Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji