Co to jest i jak działa usługa bezpośredniego i pośredniego ADSL? - Różnice, zalety i wady

24 czerwca, 2021

Dziś nie można docenić znaczenia korzystania z Internetu dla nas, ponieważ występuje on praktycznie we wszystkich aspektach naszego życia. A jego penetracja wydaje się być wyraźniej zaznaczona nowymi postępami, jakie mają miejsce w tej dziedzinie komunikacji. . A ponieważ chcemy, abyś lepiej zrozumiał ten temat, nauczymy Cię czym jest bezpośrednia i pośrednia usługa ADLS i jak działa oraz jakie są zalety, wady i różnice.

Widzieliśmy już różne istniejące obecnie sposoby przesyłania danych i różne protokoły, które umożliwiają komunikację, takie jak protokół HTTPS . Ale prawda jest taka, że ​​dzięki tego typu połączeniom możemy bez problemu komunikować się z naszych smartfonów lub komputera osobistego.

Zobaczmy więc, do czego odnosi się ten angielski termin ADSL i jak działają, aby wykonać połączenie danych. Poznamy również istniejące typy i różnice, które mogą istnieć. Ale będziemy też wiedzieć, jakie mogą być zalety i wady, które możemy przypuszczać korzystając z tego typu usługi.

Indeks

  Co to jest bezpośrednie łącze ADSL i jak to działa

  Bezpośrednie ADSL odnosi się po prostu do rodzaju połączenia z Internetem za pośrednictwem linii telefonicznej. W ten sposób informacje cyfrowe mogą być przesyłane w analogiczny sposób i to bezpośrednio od usługodawcy, takiego jak ten oferowany przez Movistar. W ten sposób możemy korzystać z linii telefonicznej i połączenia internetowego za pośrednictwem tego samego kabla.

  Czytaj więcej  Jak zdobyć lub wykonać Smooth Stone w Minecrafcie Co można zrobić z Smooth Stone?

  Bezpośrednia usługa ADSL ma ogromne zalety, a pierwsza z nich wiąże się z szeroką gamą planów i cen, które oferuje swoim użytkownikom. Szybkość transmisji jest również zaletą, którą ta usługa zwykle ma w porównaniu z pośrednim ADSL . Ponieważ wykorzystuje własne połączenia, aby móc przesyłać dane do domu, biura lub firmy.

  Co to jest pośrednie łącze ADSL i jak to działa

  Ze swojej strony pośredni ADSL odnosi się do tego samego typu połączenia, ale nie pochodzi z centrum usług telefonicznych, jak to wyjaśniliśmy w przypadku bezpośredniego ADSL. Chociaż możliwe, że ta firma oferuje Ci usługę, ponieważ ma infrastrukturę. Ale negocjowałeś z innym operatorem usług internetowych.

  W takich przypadkach wynajęcie pośredniej usługi ADSL ma zwykle droższe stawki niż te oferowane przez bezpośrednią usługę ADSL. I to może być jedna z najbardziej zauważalnych różnic, jakie możemy znaleźć w odniesieniu do dwóch usług. Chociaż musimy również zauważyć, że pod względem szybkości połączenia bezpośrednia usługa ADSL jest zwykle szybsza.

  Można więc powiedzieć, że korzystanie z bezpośredniej usługi ADSL daje użytkownikowi większe korzyści niż korzystanie z pośredniej usługi ADSL. Dlatego ważne jest, abyś wiedział i wiedział, jak rozróżnić tego typu połączenia internetowe. Bo jest możliwe, że nawet jeśli zatrudnisz firmę usług telefonicznych i wszystkich.

  Czytaj więcej  Co to jest, do czego służy i jak działa Microsoft OneDrive? - Zalety i wady

  Z kolei sud wynajmuje inną firmę, a to oczywiście byłoby niekorzystną sytuacją dla użytkownika, ponieważ będzie musiał zapłacić więcej pieniędzy. Jednocześnie nie będziesz miał wielu planów do wyboru i oczywiście prędkość połączenia będzie niższa.

  I tak kończy się ten artykuł, w którym chciałem w bardzo rozbudowany sposób przedstawić kilka pojęć, które służą do realizacji połączenia internetowego. Nie ma to nic wspólnego z różnymi rodzajami częstotliwości Wi-Fi, które istnieją. Nie w tym przypadku mówimy o połączeniach kablowych, które zapewniają bezpośrednią lub pośrednią usługę ADSL.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji