Co to jest i jak działa Google Smart Lock na Androidzie i jak go dezaktywować?

25 października, 2021

Bezpieczeństwo telefonów z Androidem jest zawsze problemem dla wszystkich użytkowników, ponieważ zawsze chcemy, aby nasze telefony były poza zasięgiem wzroku ciekawskich i niepożądanych osób, które mogą uzyskać dostęp do naszych informacji. Istnieje kilka sztuczek, które poprawiają bezpieczeństwo naszych urządzeń i pozwalają uniknąć ataków hakerów i wirusów, które mogą uszkodzić Twój telefon lub narazić Twoje dane osobowe na ryzyko.

Musimy również wziąć pod uwagę, że gdy nasz telefon jest odblokowany , inne osoby mogą uzyskać dostęp do naszego telefonu i wszystkiego, co się w nim znajduje , ulubioną metodą zabezpieczenia wielu użytkowników są wzory blokad .

Począwszy od Androida 5 Lollipop, z myślą o wygodzie użytkowników i aby nie zagrażać ich bezpieczeństwu, dodano nową opcję Smart Lock.

  Co to jest inteligentna blokada?

  Wielokrotnie wpisywanie naszego hasła lub wzoru odblokowania może być uciążliwe, zwłaszcza jeśli znajdujemy się w bezpiecznym miejscu, gdzie nie grozi nam niebezpieczeństwo , że ktoś, komu nie ufamy, uzyska dostęp do telefonu lub jeśli mamy go w kieszeni lub używamy.

  Smart Lock to opcja, która pozwala skonfigurować telefon i dodać pewne wyjątki, aby nasz telefon się nie blokował i nieco ułatwiał nam życie. Dostępne opcje są następujące:

  • Zaufane miejsca : telefon pozostanie odblokowany, dopóki znajdujesz się w zaufanym miejscu, które aplikacja wstępnie skonfigurowała, na przykład w domu lub innym miejscu, które chcesz skonfigurować samodzielnie.
  • Zaufane urządzenia : telefon pozostanie odblokowany, dopóki jest połączony przez Bluetooth z wybranym przez Ciebie urządzeniem, może to być na przykład smartwatch lub zestaw stereo w Twoim samochodzie.
  • Wykrywanie ludzkiego ciała lub Wykrywanie transportu : ta opcja jest bardziej niż interesująca, ponieważ po jej odblokowaniu telefon pozostanie odblokowany, o ile masz go przy sobie w dłoni lub kieszeni i zablokuje się, gdy położysz go na stole lub innej powierzchni. Jest idealny, ponieważ nie rozróżni, czy to ty, czy ktoś inny, a jeśli ktoś złapie go, gdy jest odblokowany, może go użyć bez ponownego blokowania.
  • Voice Match : Ta opcja umożliwia korzystanie z poleceń głosowych telefonu, nawet jeśli jest zablokowany, na przykład możesz użyć asystenta głosowego Google i wszystkich jego opcji. Ta opcja może być przydatna podczas prowadzenia pojazdu i obsługi telefonu za pomocą poleceń głosowych.
  • Istnieją wersje, które dają opcję Voice Unlock i Trusted Face . Pierwsza z nich daje możliwość odblokowania telefonu za pomocą głosu, ale jeśli znajdziemy się w sytuacji, w której nie możemy mówić lub przeciwnie, znajdujesz się w miejscu o dużym natężeniu hałasu, nie będziesz mógł odblokować to. Opcja zaufanej twarzy daje możliwość odblokowania telefonu za pomocą twarzy, jednak nie można jej ufać, ponieważ łatwo ją naruszyć za pomocą np. zdjęcia.
  Czytaj więcej  Jak zwiększyć lub zwiększyć głośność Asystenta Google krok po kroku?

  Wiemy już, czym jest Smart Lock i co nam teraz oferuje, zobaczmy, jak możemy go aktywować na naszym urządzeniu z Androidem .

  Jak aktywować lub dezaktywować Smart Lock na telefonie z Androidem?

  Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jeśli jej nie posiadamy, jest ustalenie metody blokady ekranu , czy to Wzór, PIN czy Hasło, opcja Swipe nie zadziała dla Ciebie. Aby je aktywować, musisz otworzyć Ustawienia telefonu, a następnie przejść do części Bezpieczeństwo, a następnie Blokada ekranu.

  Po ustaleniu metody blokowania wracasz do opcji bezpieczeństwa i wybierasz opcję Zaufani agenci i tam aktywujesz Smart Lock (Google) , tutaj możesz również ją dezaktywować, jeśli nie chcesz z niej korzystać.

  Po aktywacji Smart Lock wracasz do Security, ale tym razem wybierasz opcję Smart Lock i tam wybierasz opcję odblokowania, która odpowiada Twoim potrzebom i pragnieniom .

  I tak proste, że możesz aktywować Smart Lock i nie musisz od czasu do czasu odblokowywać telefonu, nie powinniśmy mylić tego z inną opcją Smart Lock , która polega na zarządzaniu hasłami .

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji