Co to jest i co oznacza plik .doc? Jakich programów użyć, aby otworzyć to rozszerzenie?

25 października, 2021

Jeśli chcesz wiedzieć, jak otworzyć rozszerzenie pliku dokumentu .doc, ale jest to dla ciebie trudne, nie powinieneś się martwić, nie powinieneś się spieszyć i chcesz usunąć swoje konto Microsoft, ponieważ trudno jest utworzyć plik . plik doc.

Kroki tworzenia pliku .doc są bardzo proste , dlatego wyjaśnimy, co to jest plik .doc, co oznacza i jakiego programu będziesz mógł użyć do otwarcia rozszerzenia. Chodzi o to, aby podać wszystkie wyjaśnienia w prosty sposób, aby podczas pracy z plikiem .doc był to dość prosty proces.

  Co to jest plik .doc? Znaczenie pliku .doc

  Jeśli chcesz wiedzieć, czym jest plik .doc, trafiłeś we właściwe miejsce, w którym udzielimy Ci jasnych i precyzyjnych informacji, abyś mógł je łatwiej zrozumieć. Plik .doc to nic innego jak dokument Microsoft Word, który służy do tworzenia dowolnego konwencjonalnego dokumentu, do którego jesteśmy przyzwyczajeni.

  Czytaj więcej  Co to jest SEO lub pozycjonowanie stron internetowych i do czego służy? - Wskazówki i przewodniki

  Terminal .doc w pliku oznacza, że ​​format pliku lub dokumentu jest tylko tekstem i należy do wersji 2007 i nowszych programu Microsoft Word, podczas przeglądania pliku .doc możesz natychmiast zidentyfikować, że dokument jest tekstem, ponieważ istnieją również pliki z terminalem .docx.

  Różnice między plikiem .doc i .docx

  Plik .doc to dokument w formacie tekstowym, który zaimplementował Microsoft Word, aby móc skompresować tekst, podczas gdy plik .docx został zaimplementowany przez Microsoft Word, aby móc dostarczać pliki w formacie tekstowym lub graficznym w znacznie bardziej bezpieczny sposób i oczywiście główną ideą plików z terminalem .docx jest to, że są one bardziej skompresowanymi dokumentami niż .doc.

  Kroki tworzenia pliku .doc

  Kroki tworzenia pliku .doc są bardzo łatwe do wykonania, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, aby rozpocząć proces, jest aktywacja konta Microsoft Office, aby móc korzystać z programu Microsoft Word.

  Po aktywacji konta Microsoft Office musisz przejść do startu komputera i wpisać słowo „Word”, aby kliknąć ikonę Word i otworzyć narzędzie do tworzenia plików.

  Po uruchomieniu Worda będziesz odpowiedzialny za pisanie i wstawianie wszystkich potrzebnych informacji, będziesz swobodnie używać Worda, tak jak zwykle, do tworzenia pliku bez żadnych problemów, możesz dodawać tekst, obrazy, grafikę, tworzyć tabele.

  Czytaj więcej  WhatsApp został wprowadzony w języku angielskim

  Po przygotowaniu pliku musisz przejść do opcji, w której jest napisane „Plik”, ta opcja pojawia się w górnej zakładce tabeli narzędzi. Po kliknięciu miejsca, w którym jest napisane plik, otrzymasz inne opcje.

  Musisz wybrać czwartą opcję, która mówi „Zapisz”, aby następnie wskazać, czy zamierzasz zapisać plik na komputerze, czy w OneDrive. Ponieważ na początku byłeś odpowiedzialny za aktywację konta Microsoft Office podczas zapisywania pliku i oglądania jego właściwości, zdasz sobie sprawę, że został on automatycznie zapisany jako .doc.

  Jakich programów użyć, aby otworzyć rozszerzenie pliku .doc?

  Gdy dokument z rozszerzeniem .doc zostanie otwarty w innym programie niż predestynowany, mogą wystąpić błędy, ale możliwe jest użycie innych programów, aby móc otworzyć rozszerzenie.

  Podczas korzystania z jednego z tych programów stanie się to tak, jak podczas kopiowania i wklejania w programie Word, aby nie stracić formatu . Chodzi o to, aby wiedzieć, jak prawidłowo korzystać z innego programu i uzyskać porady dotyczące korzystania z idealnego programu. Istnieją cztery alternatywy programu, które zamierzamy zaoferować, abyś mógł bez problemów otworzyć rozszerzenie pliku .doc.

  Czytaj więcej  Jak zrobić domowe wsparcie dla mojego telefonu komórkowego lub telefonu komórkowego z materiałów pochodzących z recyklingu?

  Pierwsza alternatywa jest idealna, otwierając dokument w Microsoft Word, ale jeśli Twój komputer nie ma Worda, możesz użyć programu o nazwie Kingsoft, który jest bardzo podobny do Worda. Po trzecie, możesz zainstalować i używać Open Office, a na koniec kolejną bardzo bezpieczną alternatywą jest użycie innego programu Microsoft, którym jest Word Viewer.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji