Co to jest Google Public Data Explorer i do czego służy? Funkcje i zastosowania

7 września, 2021

Ponieważ Google pozycjonował się jako preferowana firma dla użytkowników, firm, marek i firm, jego wyszukiwarka i narzędzia są dostępne publicznie. Z każdym rokiem widzimy, że już opracowane narzędzia mają lepszą wersję, podczas gdy stopniowo pojawiają się nowe . Wiele z nich jest interaktywnych, inne zorientowane na uczenie się, a jeszcze inne skupiają się na biznesie i analizie danych.

Co to jest Google Public Data Explorer i do czego służy? Funkcje i zastosowania

A wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na coraz więcej danych o firmach, statystykach i innych na całym świecie, Google opracował publiczny eksplorator danych , do którego możesz uzyskać dostęp w dowolnym momencie. Ale oczywiście przyszedłeś tutaj, aby dowiedzieć się więcej o Google Public Data Explorer i do czego służy to narzędzie. Wszystko to i wiele więcej w tym artykule.

  Co to jest narzędzie Google Public Data Explorer?

  Czytaj więcej  Czym jest Nagware w informatyce i do czego służy? Jak oni pracują? funkcje

  Można śmiało powiedzieć, że jest to jedna z wielu usług Google, w której można przeprowadzić specjalistyczne wyszukiwanie w celu znalezienia danych statystycznych, które mogą być łatwiej zinterpretowane przez użytkownika.

  Jest to możliwe dzięki temu, że to samo narzędzie lub usługa jest dostępna dla profesjonalistów, takich jak badacze, mężowie stanu, dziennikarze, naukowcy i inni.

  Wszystko to z zamiarem, aby wykresy, tabele i wszelkie inne informacje, które są ogólnie trudne do zrozumienia, łatwiej zrozumiał przeciętny użytkownik . W rzeczywistości ta usługa jest znacznie bardziej opłacalna niż wyszukiwanie, instalowanie i uzyskiwanie rozszerzeń w Google Chrome, które wykonują tę samą pracę.

  Można powiedzieć, że to narzędzie jest bardzo podobne do YouTube. Ale zamiast szukać filmów informacyjnych, otrzymasz wszelkiego rodzaju grafiki i na wszystkie możliwe sposoby. Dobrą rzeczą jest to, że wykresy, które znajdziesz na tej platformie, są aktualizowane automatycznie. Możliwe jest więc dodawanie tych samych grafik do różnych stron internetowych.

  Do czego służy Eksplorator danych publicznych Google?

  To nic innego jak narzędzie o ogromnym potencjale i wielu zaletach dla użytkowników, którzy chcą dokonywać porównań między wieloma danymi, a także dzielić się informacjami w postaci wykresów i statystyk.

  Czytaj więcej  Co to jest wirus trojański i jak to działa? Jak ich unikać, chronić i eliminować?

  Podobnie możesz skorzystać z funkcji Google Public Data Explorer, aby wybrać różne wykresy, niezależnie od tego, czy są to wykresy słupkowe, wykresy liniowe, czy po prostu wykresy bąbelkowe.

  Z drugiej strony musimy powiedzieć, że Google Public Data Explorer może być używany w połączeniu z funkcjami Access Clipboard w Google. Tak więc, jeśli chcesz zapisać jakiekolwiek statystyki lub wykresy, aby podczas ich używania nie miałeś żadnego problemu. Warto wspomnieć, że każdy z danych dostarczonych przez tę platformę lub usługę jest certyfikowany lub zatwierdzony .

  Co oznacza, że ​​każdy znaleziony wykres będzie miał rzeczywiste wartości, które są dostarczane przez organizacje międzynarodowe, a także organizacje pozarządowe, instytucje krajowe współpracujące ze statystykami oraz instytucje zajmujące się badaniami.

  Każdy z nich stara się przełożyć wszystkie dane w zrozumiałe informacje, a następnie opublikować je w tym medium.

  Niektóre funkcje Google Public Data Explorer

  Zanim zaczniesz korzystać z funkcji, powinieneś dowiedzieć się trochę o Moderatorze Google i jakie są jego najlepsze alternatywy . Na pewno będziesz mógł podzielić się swoją wiedzą i wątpliwościami dotyczącymi grafiki na jednej z alternatywnych platform, które obecnie istnieją.

  Czytaj więcej  Jak usunąć lub odinstalować wirusa CloudFront.net z mojego telefonu komórkowego lub komórki z Androidem?

  1. Pozwala poznać rozwój świata

  Dzięki wskaźnikom możesz wiedzieć, jak idzie kwestia rozwoju świata. Dane te są gromadzone dzięki Bankowi Światowemu, który ma różne oficjalne źródła. Dzięki temu masz do dyspozycji ponad 1600 wskaźników, które dotyczą 217 różnych gospodarek.

  2. Poznaj stopę bezrobocia w Europie

  Generalnie trudno jest z całą pewnością stwierdzić, jaka jest stopa bezrobocia w Europie czy na jakimkolwiek innym kontynencie. Ale dzięki tej usłudze masz możliwość zobaczenia w formie graficznej, czym jest bezrobocie w Europie, a tym samym możesz szczegółowo przestudiować, jeśli potrzebujesz tego do projektu lub badania, które planujesz przeprowadzić.

  I tak jak możesz znać te dane, jest znacznie więcej danych, które uzyskasz dzięki Google Public Data Explorer.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji