Co to jest Google Go i do czego służy? Charakterystyka, zalety i wady

2 września, 2021

Z biegiem czasu urządzenia mobilne walczyły z problemem, który dotyka modele z niskiej i średniej półki, a nawet modele z wyższej półki, jeśli prowadzą bardzo aktywne życie. Jesteśmy z pamięci wewnętrznej , która jest zużywana głównie przez dane wszystkich różnych aplikacji, które instalujemy na naszych telefonach komórkowych.

W tym artykule poznamy kolejną alternatywę oszczędzania zarówno miejsca do przechowywania, jak i danych mobilnych podczas wyszukiwania w Internecie, dzięki Google Go. Co to jest Google Go i do czego służy? To niektóre z pytań, na które odpowiemy tutaj, a także porozmawiamy o jego wyjątkowych cechach i różnicy w stosunku do podstawowego Google.

  Co to jest Google Go i do czego służy?

  Google jest pionierem w poszukiwaniu najlepszej jakości usług dla swoich użytkowników, dlatego zaprojektował „lekką” wersję swojej przeglądarki i nazwał ją Google Go. W tej aplikacji możemy sprawnie surfować po Internecie, ponieważ zmniejsza zużycie danych o 40% przy użyciu trybu Lite.

  Tę aplikację można pobrać bezpośrednio z Google Play , dostępną na Androida 4.3 lub nowszym i w zmniejszonym rozmiarze. Innymi słowy, jest to szybka wersja o małej pojemności, którą można łatwo uruchomić na wielu urządzeniach. To ostatnie jest głównym powodem, dla którego Google uruchomił Google Go, umożliwiając wielu swoim użytkownikom posiadanie przeglądarki, która zapewnia im rozwiązania.

  Czytaj więcej  Jak wyeksportować certyfikat cyfrowy z mojego komputera na pendrive USB, aby zaimportować go do innego komputera?

  W ten sam sposób działa na urządzeniach z małą ilością pamięci RAM, dzięki czemu nie zawiesza się ani nie spowalnia systemu operacyjnego. Podobnie, aby szybko załadować strony, musisz zrezygnować z wszelkich treści, które nie są istotne w naszym wyszukiwaniu. Z tego powodu zużywa mniej danych, wykorzystując tylko podstawowe obciążenia.

  Google oferuje kilka interesujących usług, które pozwalają użytkownikom na lepszą interakcję z ich urządzeniami. Nawet dla przedsiębiorców jest Google Adwords , dzięki któremu mogą reklamować się online łatwo i szybko, zgodnie z każdym budżetem.

  Funkcje Google Go

  Kiedy mówimy o Google Go, mówimy o przeglądarce mobilnej, która nie posiada funkcji innych niż sama aplikacja Google . Dzieje się tak jednak z kilku powodów, oferując określone zalety w przeciwieństwie do wad funkcjonalnych.

  Dzięki Google Go możemy szybciej wczytywać strony internetowe, a przygotowanie strony do wyświetlenia zajmuje od 10 sekund do 5 sekund. Z drugiej strony nie ma ważnego dodatku Google, jakim jest Google Lens. Ma to na celu umożliwienie zaoferowania mniejszej aplikacji .

  W ten sam sposób dane zapisywane podczas ładowania strony w Google Go są większe, co pozwala nam gromadzić mniej pamięci podręcznej i w ten sam sposób oszczędzać miejsce na dysku. Należy jednak zauważyć, że nie ma takiego samego doświadczenia użytkownika, jak w przypadku podstawowego Google.

  Czytaj więcej  Jak zaktualizować pakiet Microsoft Office 2016 lub 2019 na moim komputerze z systemem Windows lub Mac do najnowszej wersji?

  Różnice między Google Go a podstawowym Google

  Głównie Go nie używa Google Lens, co oznacza, że ​​nie ma pomocnika podczas wyszukiwania . Podobnie jak ten, wiele innych dodatków nie jest obsługiwanych przez Google Go, więc oferuje mniej opcji działania. Patrząc z innej strony, projekt podstawowej wyszukiwarki jest bardziej niezawodny niż Go, ponieważ stara się być obsługiwany przez urządzenia z małą ilością pamięci RAM.

  Z drugiej strony Google Go oferuje mniejsze zużycie danych mobilnych podczas ładowania strony, zarówno dlatego, że ładuje tylko to, co jest konieczne, jak i dlatego, że ma tryb Lite, który zmniejsza zużycie do minimum. Może to jednak oznaczać, że strony ładują się dziwnie, choć szybko.

  Jednym ze sposobów, aby w pełni wykorzystać Google Go, jest zsynchronizowanie poczty Gmail z aplikacją, aby uzyskać lepszą personalizację na wszystkich naszych urządzeniach. Oprócz próby utrzymania pamięci podręcznej w czystości, aby uniknąć gromadzenia niepotrzebnej pamięci.

  Aby przeprowadzić synchronizację, musisz wiedzieć, jak zalogować się na swoje konto Google , aby potwierdzić, że Twoje urządzenia udostępniają informacje. Mam nadzieję, że te informacje Cię zainteresowały i że zaczniesz korzystać z Google Go, nie zapomnij ich udostępnić do następnego razu!

  Czytaj więcej  Jak zdecydowanie wyłączyć automatyczne aktualizacje w systemie Windows 10?

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji