Co to jest, do czego służy i jak działa Microsoft OneDrive? - Zalety i wady

19 grudnia, 2021

Z pewnością masz poważne problemy z zapisywaniem dokumentów i plików na swoim komputerze. Kto nie chciałby mieć wystarczająco dużo miejsca do przechowywania wszystkiego, co chcemy, nie martwiąc się o limit pamięci? Zamiast zajmować się tym problemem, jednym z rozwiązań, które możesz wdrożyć, jest wykorzystanie wirtualnych przestrzeni.

Oznacza to, że wybierz usługę w chmurze do zapisywania plików, dokumentów, filmów, obrazów i innych. Oczywiście w zależności od serwera, z którego korzystasz , proces będzie nieco inny. W przypadku MEGA masz to stosunkowo łatwe. Musisz tylko nauczyć się pobierać treści i pliki hostowane na mega.

Ale tym razem skupimy się na najważniejszych aspektach Microsoft OneDrive . Powiemy Ci, co to jest, do czego możesz go wykorzystać oraz przedstawimy jego zalety i wady.

  Indeks

   Co to jest Microsoft OneDrive i do czego służy?

   Jest to jedna z wielu usług przechowywania w chmurze, która umożliwia wszystkim zarejestrowanym użytkownikom tej platformy zapisywanie wszelkiego rodzaju plików w udostępnianej przez nią przestrzeni za darmo. I chociaż prawdą jest, że jest to jedna z wielu istniejących usług, zdecydowanie jedna z najlepszych.

   Czytaj więcej  Jak wyszukiwać i wiedzieć, czy moje wiadomości WhatsApp zostały przekazane przez Internet

   Teraz możemy powiedzieć, że Microsoft różni się od innych usług o tym samym stylu, ponieważ oferuje szeroką gamę opcji i funkcji, które umożliwiają użytkownikom pracę online bez konieczności przebywania w domu lub biurze. Oznacza to, że jeśli potrzebujesz dostępu do pliku i odpowiedniej przeglądarki, nie będziesz musiał używać programu, ponieważ ta platforma może Ci to zapewnić.

   Oczywiście w tym celu musisz nauczyć się wszystkich niezbędnych kroków, aby przesyłać i udostępniać pliki w chmurze . Albo w Microsoft OndeDrive, albo na dowolnym innym serwerze, który zapewnia funkcje podobne do tego.

   Jeśli chodzi o wykorzystanie tej platformy lub narzędzia, możemy powiedzieć, że jego głównym celem jest zapewnienie miejsca, w którym możesz przesyłać swoje pliki. Nie ma znaczenia, jakiego typu są. Możesz użyć OneDrive, aby uzyskać do nich dostęp z dowolnego miejsca i na dowolnym urządzeniu oraz pobrać je w razie potrzeby. Chociaż jeśli masz edytowalne pliki, takie jak prezentacje, dokumenty tekstowe i inne, możesz je edytować w dowolny sposób.

   Krótko mówiąc, dzięki OneDrive masz możliwość przechowywania danych, które Cię interesują lub są dla Ciebie ważne (takich jak kopie zapasowe) i edytowania niektórych typów plików bez korzystania z programów zainstalowanych na Twoim komputerze.

   Czytaj więcej  Czym są Uber X, XL, SUV i Black oraz jakie są różnice, ceny i możliwości

   Jakie funkcje zapewnia OneDrive?

   Możesz przesyłać lub tworzyć dokumenty dzięki Office Online

   Aby uzyskać dostęp do tej funkcji i reszty usługi OneDrive, musisz wejść na oficjalną stronę Microsoft OneDive i zarejestrować się lub zalogować. Gdy to zrobisz, będziesz mieć możliwość pracy z dokumentami pakietu Office za darmo i online. Masz również tę zaletę, że możesz bez problemu edytować dokumenty PDF z komputera lub urządzeń mobilnych.

   Zapisuj zdjęcia i twórz etykiety

   Jeśli masz aplikację mobilną , możesz skonfigurować aplikację do automatycznego przechowywania zdjęć i obrazów. W taki sposób, że Twoja wewnętrzna pamięć w telefonie pozostaje nienaruszona i możesz uzyskać dostęp do chmury, kiedy tylko chcesz. Dobrą rzeczą jest to, że OneDrive ma zautomatyzowany system, który daje etykiety bez Twojej interwencji.

   Jakie są zalety i wady OneDrive?

   Musisz wiedzieć, że między OneDrive a używaniem Telegrama do przechowywania plików, zdjęć i filmów jest duża różnica. System nie jest taki sam. Z tego powodu jedną z zalet OneDrive jest to, że usługa i możliwości są znacznie większe. Dodatkowo, że możesz wygodnie pracować z komputera lub telefonu komórkowego .

   Czytaj więcej  Jak pobrać i umieścić pasek Google na ekranie głównym mojego Androida

   W ten sam sposób OneDrive oferuje bezpieczne przechowywanie, ciągłe aktualizacje i możliwość dostępu z dowolnego urządzenia. Oczywiście Twoje dane mogą trafić w ręce osób trzecich, przez cały czas będziesz potrzebować internetu, a bezpieczeństwo czasami nastręcza użytkownikom problemy na poziomie funkcjonalności.

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji