Co to jest, do czego służy i jak działa jądro? Jak mogę go zainstalować na Androidzie?

22 czerwca, 2021

Tylko miłośnicy i prawdziwi fani systemu operacyjnego Android będą wiedzieć, czym jest Kernel, do czego służy i jak działa . Ale prosty fakt, że dotarłeś do tego artykułu, jest taki, że nie masz pojęcia, co to jest ani do czego się odnosi.

Dlatego przygotowaliśmy ten artykuł, abyś mógł trochę lepiej zrozumieć, czym jest to jądro i wszystko, co obejmuje . Wyjaśnimy, że w tym artykule znajdziesz bezpośrednie i proste informacje, ale jeśli wolisz trochę więcej o jądrze lub jądrze Linuksa , możesz to zrobić w dowolnym momencie; po prostu spróbuj to zrobić po zakończeniu tego posta.

Indeks

  Co jest znane jako jądro w informatyce?

  Zasadniczo jest to podstawowa i najważniejsza część każdego systemu operacyjnego, który ma urządzenie lub komputer. Jądro jest rodzajem jądra, które można znaleźć między innymi w laptopach, komputerach, urządzeniach mobilnych, takich jak telefony i tablety.

  Jest to jądro, które umożliwia zespołowi bezpieczny dostęp do sprzętu , o ile wymaga tego określone oprogramowanie. Kernel nie jest czymś, co można zobaczyć fizycznie, jest raczej częścią systemu operacyjnego jako takiego i dzięki temu sprzęt elektroniczny może działać poprawnie.

  Czytaj więcej  Jak poprawić bezpieczeństwo i prywatność w systemie macOS, instalując aplikacje innych firm

  Spośród wszystkich istniejących obecnie systemów operacyjnych najpopularniejszym jest jądro Linux . Chociaż to jądro należy do konkretnego systemu operacyjnego, na dzień dzisiejszy są one doskonale kompatybilne z Windows 10.

  Abyś mógł zorientować się, jak ważna jest ta część urządzeń, dzięki niemu możesz aktywować, konfigurować i dostosowywać tryb uśpienia na urządzeniu z Androidem.

  Bez jądra, podczas korzystania z zasobów komputera, program nie będzie mógł działać poprawnie. Jednocześnie jądro zarządza dostępnymi zasobami w taki sposób, że podczas wysyłania żądań przydziela określoną ilość zasobów zgodnie z ich priorytetem.

  Mówiąc prościej, jądro, które wraz z pozostałymi komponentami elektronicznymi ustala, jaka będzie kolejność żądań, w których zamówienia będą odbierane. Jednocześnie przydzieli określoną ilość zasobów w oparciu o to, co jest dostępne.

  Do czego służy jądro?

  Jak wspomnieliśmy, rdzenie urządzeń elektronicznych są odpowiedzialne za zarządzanie każdym dostępnym zasobem w oparciu o działający sprzęt. Taka administracja będzie zależeć od żądań wystosowanych przez oprogramowanie . Na przykład, jeśli chcesz usunąć lub wyłączyć polecenie asystenta głosowego „ok Google”, jądro zadba o zapewnienie niezbędnych zasobów do wykonania tej czynności.

  Czytaj więcej  Jak umieszczać rzadkie imiona w pseudonimach Fortnite, symbolach, rzadkich literach, wesołej twarzy i nie tylko

  Podobnie można powiedzieć, że jądro jest odpowiedzialne za optymalizację wszystkich procesów, aby system nie został przeciążony. Ponadto rdzenie te mają bardzo szczególne działanie, które zapewnia komputerowi i użytkownikowi ochronę przed złośliwym oprogramowaniem.

  Podanie szczegółów o tym, do czego służy jądro , sugerowałoby zbytnie rozszerzenie się. Tak więc, ogólnie rzecz biorąc, ta część każdego urządzenia obejmuje każdy z procesów, które wykonuje użytkownik i że urządzenie jako takie przechodzi samo. Czy to od włączenia samego sprzętu, po aktywację lub dezaktywację powiadomień na ekranie blokady telefonu komórkowego.

  Czy można zainstalować jądro na urządzeniu mobilnym lub jakimkolwiek sprzęcie elektronicznym?

  Teoretycznie możesz to zrobić dzisiaj na prawie każdym urządzeniu mobilnym. Jest to jednak zabieg, który nie jest nikomu zalecany, chyba że jest to bezwzględnie konieczne.

  Komentujemy to, ponieważ ogólnie podczas instalowania nowej aktualizacji lub nowej pamięci ROM domyślnie urządzenie będzie miało już zintegrowane jądro.

  Z drugiej strony, jeśli naprawdę chcesz zainstalować jądro na swoim telefonie komórkowym , powinieneś wiedzieć, że masz dwie opcje:

  1. Użyj trybu odzyskiwania, aby zainstalować nowe jądro
  2. Poczekaj na następną OTA swojego urządzenia.
  Czytaj więcej  Jak aktywować i skonfigurować kontrolę rodzicielską w iTunes — samouczek krok po kroku

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji