Co to jest certyfikat SSL i do czego służy? Czy muszę mieć go na moim blogu lub stronie internetowej?

24 czerwca, 2021

W świecie Internetu strony internetowe to wszystkie te okna, które pozwalają nam uzyskać informacje lub dokonać dowolnego rodzaju transakcji, która jest konieczna. Aby jednak strona internetowa mogła się pozycjonować i oferować użytkownikom bezpieczeństwo, musi uwzględniać określone protokoły, aby udowodnić swoją wiarygodność.

W tym artykule w najprostszy możliwy sposób wyjaśnimy, czym jest i do czego służy certyfikat SSL . Dodatkowo zadamy sobie pytanie: Czy muszę go mieć na swoim blogu lub stronie internetowej? Więc jeśli masz tę wątpliwość, możesz podjąć najlepszą możliwą decyzję zgodnie z potrzebami, jakie masz.

Indeks

  Co to jest certyfikat SSL?

  Termin pochodzi od Secure Socket Layer, protokołu bezpieczeństwa, który szyfruje wszystkie dane między użytkownikiem a stroną internetową . Zapewnia to większą ochronę użytkownikom, zapewniając ochronę ich danych osobowych, haseł i innych danych osobowych wprowadzanych w Internecie.

  O tym, czy strona internetowa ma certyfikat SSL, będziemy mogli dowiedzieć się, gdy zaczyna się od „https” , również w Google Chrome możemy zobaczyć znak, który wskazuje, że odwiedzana witryna jest godna zaufania. Wynika to w dużej mierze z faktu, że posiada protokół bezpieczeństwa.

  Czytaj więcej  Czym jest i jak działa anonimizacja i pseudonimizacja danych osobowych?

  Z drugiej strony instalacja tego protokołu jest prosta i można ją wykonać bez problemów, co pozwala wielu stronom na jego pomyślne wdrożenie. Wiele firm hostingowych wyjaśnia, że ​​posiadanie certyfikatu SSL jest „paszportem”, aby móc generować dochód za pośrednictwem strony internetowej dzięki szyfrowaniu danych.

  Z drugiej strony, wybór najlepszej usługi hostingowej jest bardzo ważny, aby strona miała pełne bezpieczeństwo wszystkich danych, które obsługuje . W ten sposób posiadanie certyfikatu SSL będzie większą gwarancją prawdziwości Twojej witryny.

  Czy moja witryna powinna mieć certyfikat SSL?

  Na razie jest to obowiązkowe tylko w przypadku stron internetowych, które wykorzystują poufne informacje swoich użytkowników, takie jak hasła, konta bankowe, dane osobowe, adres, grupa rodzinna i wszystkie dane, które można podać w celu oszustwa. Tak było od dłuższego czasu, przy czym głównymi stronami banków, które muszą posiadać certyfikat SSL, są strony internetowe.

  Z drugiej strony dane karty kredytowej są również informacjami wrażliwymi. Dlatego wszelkiego rodzaju strony internetowe sprzedaży e-commerce muszą posiadać certyfikat SSL do obsługi danych użytkownika. Szyfrowanie realizowane przez ten protokół jest głównym powodem zapewnienia ochrony wszystkich danych.

  Czytaj więcej  Jak eksportować i importować dowolny typ formatu w programie Excel — wszystkie formaty

  Jeśli Twoja witryna lub blog nie prosi użytkowników o podanie jakichkolwiek informacji, posiadanie certyfikatu SSL nie jest obowiązkowe . Później wyjaśnimy, dlaczego nie powinieneś go mieć, jeśli go nie potrzebujesz. Z drugiej strony posiadanie dobrej domeny internetowej jest niezbędne, aby móc pozycjonować się w wyszukiwarkach.

  W ten sam sposób decyzja o zastosowaniu certyfikatu SSL należy do Ciebie, choć najpierw musisz wziąć pod uwagę pewną logistykę i nie robić tego przesadnie . Wiele stron internetowych zainstalowało szyfrowanie SSL, nawet nie wiedząc, jak wygląda ten proces. Tutaj przedstawimy Ci interesujące punkty widzenia na ten temat.

  Nie jestem zobowiązany, czy mimo to instaluję certyfikat SSL?

  Zacznijmy od rozważenia, że ​​w celu zaszyfrowania danych w Twojej witrynie będziesz musiał wykonać przekierowanie z http na https, co może zająć trochę czasu. Ponadto odbiera Ci to znaczenie i powoduje utratę pozycji sieci w Google . A to przekłada się na mniej wizyt, co oznacza mniejsze dochody, czego nie chcemy.

  Jednak w dzisiejszych czasach Google pozycjonuje sieć, biorąc pod uwagę, czy mają certyfikat SSL, więc posiadanie go jest sposobem na pozycjonowanie sieci. Z drugiej strony, jeśli Twój blog lub strona dopiero się zaczyna, najlepiej jak najszybciej zainstalować certyfikat SSL. Zainstalowanie go może zmniejszyć znaczenie witryny, umożliwiając odzyskanie w ciągu tygodni lub miesięcy.

  Czytaj więcej  Jak ustawić, dostosować lub zmienić rozdzielczość aparatu iPhone'a w kilku krokach

  Przyczyną tego jest migracja, która może prowadzić do utraty autorytetu i złego zarządzania . Zawsze powinieneś rozważyć ochronę swojej witryny przed wszelkimi atakami hakerskimi , a protokół SSL bez problemu zachowa wszystkie dane, które powodują ruch między Twoją stroną a serwerem, zapewniając niezawodność.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji