Co to jest bańka filtrująca w wyszukiwarce internetowej i jak one działają? Możliwe konsekwencje

24 lipca, 2021

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak działają filtry wyszukiwania w programie, platformie, witrynie internetowej, aplikacji, bazie danych i nie tylko? To, że masz wyspecjalizowany wynik wyszukiwania, wynika z algorytmów, które spełniają swoją misję na podstawie wprowadzonych parametrów. Wszystko to wydaje się zbyt dużą ilością informacji na początek, prawda?

Rozumiemy to i dlatego zapraszamy do odkrycia, czym jest bańka filtrująca w wyszukiwarkach internetowych , a także do poznania ich działania. Oczywiście musisz wiedzieć, że tak jak są użytkownicy, którzy widzą w tym korzyść, są tacy, którzy widzą w tym całkowity problem. Zostawiając to wszystko, zobaczmy, jakie bąbelki filtrujące znajdują się w wyszukiwarkach internetowych .

Indeks ()

 1. Czym są bańki filtrujące w wyszukiwarkach internetowych?
 2. Do czego służą filtry bąbelkowe?
 3. Jak działają dzisiejsze filtry bąbelkowe?
Indeks

  Czym są bańki filtrujące w wyszukiwarkach internetowych?

  W prostych słowach, filtry bąbelkowe to nic innego jak wszechświat, który jest powiązany i obejmuje każde wyszukiwanie, które przeprowadzamy w naszych domyślnych wyszukiwarkach. Rezultatem tych poszukiwań jest coś całkowicie spersonalizowanego. Czyli w zależności od informacji, które poda użytkownik, mogą osiągnąć coś znacznie bardziej konkretnego.

  Czytaj więcej  Jak włączyć i aktywować podświetlenie na klawiaturze ASUS, HP, Dell lub Samsung

  Ale oczywiście nie jest to tak, jak rozpoczynanie w trybie incognito i szukanie czegoś konkretnego. Ideą filtrów bąbelkowych jest to, że mogą zaoferować Ci wyspecjalizowane informacje, które Cię interesują, za cenę, w której musisz podać dane osobowe. Oznacza to, że w zasadzie dostarcza danych wyszukiwania , gustów i zainteresowań, a następnie uzyskuje wynik, który Cię faworyzuje.

  Do czego służą filtry bąbelkowe?

  Jak wyjaśniamy, jest to nic innego jak system, który umożliwia użytkownikom lepsze przeglądanie i wyszukiwanie informacji . Pamiętasz, kiedy mówiliśmy Ci, że niektórzy użytkownicy widzą w tym korzyść, a inni nie?

  Cóż, to dlatego, że ta grupa nie uważa tego za dobrą, ponieważ musisz w zasadzie rozdawać informacje o swojej obecności w Internecie i wyszukiwarkach. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę różnice między wyszukiwarkami a przeglądarkami internetowymi.

  Możesz się zastanawiać , co jest nie tak z filtrami bąbelkowymi? Zasadniczo pozwalasz filtrom uczyć się od Ciebie i śledzić każdą odwiedzaną stronę, każde Twoje kliknięcie, pobierane pliki itp.

  Można to uznać za naruszenie prywatności. Ale czy to całkowicie niewłaściwe, aby udostępniać nasze informacje o wyszukiwaniu i obecność w Internecie kosztem dobrego przeglądania? To ciekawy i dyskusyjny temat.

  Czytaj więcej  Jak aktywować, dezaktywować lub usunąć synchronizację Gmaila na Androidzie, iPhonie lub komputerze?

  Jak działają dzisiejsze filtry bąbelkowe?

  Można powiedzieć, że skorzystał na tym każdy system wykorzystujący filtry. Tak bardzo, że możesz idealnie sortować i filtrować dane według formularzy w programie Access. Teraz, jeśli chodzi o działanie filtrów bąbelkowych, musi istnieć jakiś rodzaj metody, która pozwala na stworzenie filtra bąbelkowego .

  To wszystko wydaje się dość łatwe do zrozumienia, ale prawda jest taka, że ​​jest to bardzo skomplikowane , zwłaszcza że istnieją miliony stron internetowych, a ich liczba stale rośnie.

  Ale jako takie filtry bąbelkowe w taki sposób, że mają algorytm, w którym wybierają strony i treści na podstawie gustów i zainteresowań użytkownika. Chodzi o to, że podczas wyszukiwania taka analiza może zaoferować przewidywalny wynik tego, co użytkownik może chcieć znaleźć.

  Oznacza to, że dzięki Twoim wyszukiwaniom, odwiedzanym witrynom itd. Google i inne wyszukiwarki mogą dostarczyć Ci prognozę, która może Cię zainteresować.

  Służy nie tylko do wyszukiwania tekstu i obrazów, ale można również wyszukiwać filmy w Google z Androida, a filtr bąbelkowy będzie działał tak, jakby nic innego.

  Krótko mówiąc, filtry bąbelkowe mają miejsce, gdy wpiszesz tę samą sekwencję słów w wyszukiwarce, aplikacji lub platformie, a gdy wpiszesz pierwsze słowo tej frazy, reszta pojawi się domyślnie. Dzieje się tak z Google, dzieje się z Gmailem, a nawet dzieje się z klawiaturą telefonu komórkowego, gdy piszesz wiadomość do kontaktu na WhatsApp.

  Czytaj więcej  Jak aktywować lub dezaktywować weryfikację dwuetapową na moim koncie Microsoft

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji