Co to jest atak fałszowania adresów IP ARP? Jak ich unikać i jakie typy istnieją — Poradnik bezpieczeństwa

18 sierpnia, 2021

Biorąc pod uwagę, w jaki sposób urządzenia elektroniczne wraz z internetem zostały połączone, aby stać się narzędziami codziennego użytku, które ułatwiają wszystkie obszary codziennego życia człowieka, ważne jest, aby podkreślić wady, jakie może to wnieść do naszego życia ze względu na rosnące zagrożenia bezpieczeństwa poprzez dedykowane cyberataki, które mogą spowodować uszkodzenie Twoich urządzeń.

Dlatego absolutnie konieczne jest zapobieganie możliwym atakom poprzez nauczenie się korzystania z narzędzi bezpieczeństwa i różnych typów, które sprzęt wprowadza w zintegrowany sposób, aby się chronić , aby utrzymać system operacyjny przed zagrożeniami zewnętrznymi i możliwą kradzieżą danych osobowych. informacje, które mogą być dla Ciebie szkodliwe.

W szczególności należy wziąć pod uwagę rodzaje ataków komputerowych i sposoby ich zapobiegania , aby bez problemu poruszać się po sieci na różnych platformach. Na szczęście, pomimo dużej różnorodności istniejących zagrożeń, sposób zapobiegania większości z nich jest prosty dla użytkownika.

Zdecydowana większość dzisiejszego sprzętu komputerowego pochodzi z fabryki chronionej przez system firewall i dodatkowo z jakimś rodzajem bezpłatnego programu antywirusowego, takim jak Avast Antivirus , dzięki czemu można zaoszczędzić czas i pieniądze na cyberbezpieczeństwie dzięki łatwemu w obsłudze oprogramowaniu do okresowo skanuj komputer w tle.

Czytaj więcej  Jak odzyskać konto iCloud, jeśli zapomniałem swojego Apple ID i nie mogę aktywować mojego zablokowanego iPhone'a?

Procesy te są dziś niezbędne, aby móc korzystać z urządzeń elektronicznych bez obaw o bezpieczeństwo, dzięki czemu można w pełni wykorzystać wszystkie narzędzia , które udostępniają, aby życie użytkownika było łatwiejsze i wygodniejsze, jednocześnie zwiększając produktywność we wszystkich rodzaje obszarów.

Ze względu na ogólną ignorancję dotyczącą cyberbezpieczeństwa i skutecznej ochrony urządzeń, w wielu przypadkach jesteśmy narażeni na różne rodzaje wirusów komputerowych, które mogą powodować uszkodzenia zarówno oprogramowania, jak i sprzętu zespołu.

Z tego powodu cyberbezpieczeństwo jest jednym z kluczowych elementów, które należy dziś brać pod uwagę, biorąc pod uwagę stopień zdigitalizowania społeczeństwa we wszelkiego rodzaju obszarach, dlatego zagrożenia wciąż się mnożą. Mając to na uwadze, w dzisiejszym artykule nauczymy Cię, czym jest atak ARP IP Spoofing , jak ich uniknąć i jakie typy istnieją w tym przewodniku bezpieczeństwa komputerowego.

  Co to jest atak ARP IP Spoofing?

  Ataki ARP IP Spoofing to jedna z technik najczęściej używanych przez potencjalnych intruzów w celu kradzieży informacji i kontrolowania ruchu internetowego w sieci bezprzewodowej , ogólnie narażając cały system. Robią to poprzez zlokalizowanie odpowiedniej lokalizacji MAC adresu IP za pomocą żądania ARP lub, jak wiadomo w języku hiszpańskim, protokołu rozpoznawania adresów.

  Czytaj więcej  WhatsApp Web vs WhatsApp Co jest lepsze? Różnice, zalety i wady

  Zasadniczo ten atak polega na zanieczyszczeniu tabel ARP w celu przejęcia kontroli nad siecią, a nawet zatrzymania jej w celu przerwania połączenia. Zasadniczo haker przeprowadza te ataki, wysyłając fałszywe wiadomości ARP do sieci LAN.

  Aby cały ruch sieciowy i dane przeglądania były wysyłane na adres IP atakującego zamiast na Twój osobisty adres IP, całkowicie naruszając bezpieczeństwo Twojego komputera i Twoich prywatnych informacji.

  Jak uniknąć ataków ARP IP Spoofing i jakie istnieją typy?

  Pomimo tego, że jest to jeden z najczęstszych i najniebezpieczniejszych istniejących ataków, istnieją obecnie różne metody zapobiegania tym atakom. W szczególności, poprzez narzędzia do monitorowania i wykrywania podatności w systemie, zalecana jest aplikacja Arpwatch do kontrolowania ruchu związanego z aktywnością połączenia internetowego.

  Inną metodą, którą możesz łatwo zastosować, aby zapobiec tego typu atakom, jest podzielenie sieci bezprzewodowej na kilka części , w taki sposób, aby w przypadku ataku była to tylko część sieci.

  I tak jak istnieją ataki typu ARP IP Spoofing, istnieją również inne podobne typy, z tą różnicą, że celem są e-maile, DNS, DDoS.

  Czytaj więcej  Jak zalogować się na moje konto Google z telefonu komórkowego lub komputera

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji