Co to jest ARCore od Google i do czego służy? Z jakimi telefonami jest kompatybilny?

22 czerwca, 2021

Z każdym rokiem Google zaskakuje nas nowymi narzędziami, platformami i aplikacjami na urządzenia mobilne. Jedną z najnowszych aplikacji, o której można dużo mówić, jest dobrze znana ARCore. Być może widziałeś to w akcji dzięki filmom w Tik Tok i innych sieciach społecznościowych.

Więc dzisiaj powiemy Ci, czym dokładnie jest ta aplikacja i do czego służy. Gdy zrozumiesz, jak działa ta aplikacja , na pewno będziesz chciał z niej korzystać tak często, jak to tylko możliwe. Co ciekawe, zanim przejdziemy do samego artykułu, wciąż jest on w fazie testów, więc nie mamy oficjalnej i gotowej wersji.

Indeks

  Czym jest nowa platforma ARCore?

  Jest to jedna z wielu platform stworzonych przez firmę Google, która potrafi odróżnić się od wielu innych dzięki temu, że masz dostęp do funkcji rozszerzonej rzeczywistości.

  Zasadniczo jest to aplikacja, którą możesz zainstalować na swoim urządzeniu mobilnym, a dzięki tylnej kamerze i wykorzystaniu API ARCore pozwala analizować i wykrywać środowisko, w którym się znajdujesz oraz tworzyć obiekty na podstawie analizowanego miejsca .

  Czytaj więcej  Co to jest komunikator Telegram? Jak to działa i jak jest używane? Korzyści, zalety i wady

  Jeśli nie masz jeszcze zainstalowanej tej aplikacji, znajdź ją i zainstaluj . Oczywiście, kiedy to zrobisz, spróbuj zalogować się na swoje konto Google, aby dane i wrażenia były lepsze i bezpieczne.

  Gdy zaczniesz korzystać z tej aplikacji, możesz tworzyć mapy konkretnego miejsca, a po zebraniu przez aplikację wszystkich danych możesz rozpocząć wdrażanie rozszerzonej rzeczywistości.

  Do czego służy aplikacja ARCore?

  Ta aplikacja, wraz z kompatybilnością urządzeń mobilnych i kamery, pozwoli wykryć każdy ruch, który ma miejsce w otoczeniu. Pozwala to aplikacji na względne oszacowanie lokalizacji i ostatecznie zastosowanie rozszerzonej rzeczywistości. Oznacza to, że ta sama aplikacja będzie wiedziała, kiedy się poruszasz, z jaką prędkością i dokąd zmierzasz.

  Ważne jest, aby analiza otoczenia była zakończona, ponieważ dzięki temu, gdy zostanie zastosowana rzeczywistość rozszerzona , wszystkie stworzone obiekty będą się poruszać w taki sposób, aby widz mógł je zobaczyć tak, jakby naprawdę tam były. Można powiedzieć, że jest to mniej więcej podobne, gdy używasz Map Google do lokalizowania miejsca zaparkowania pojazdu.

  Ważne jest, aby podkreślić i wyjaśnić, że ARCore może oszacować warunki oświetleniowe w miejscu, w którym się znajdujesz. Dzięki takiemu pomiarowi światła obiekty powstałe z analizy będą miały oświetlenie zgodne z oświetleniem miejsca.

  Czytaj więcej  Jak stworzyć i mieć konto Minecraft Premium – kompletny przewodnik

  Jakie urządzenia są kompatybilne z tą technologią?

  Ponieważ jest to nowa technologia i / lub aplikacja, nie jest kompatybilna ze wszystkimi obecnymi urządzeniami mobilnymi. Co więcej, żeby się zorientować, tylko 5% wszystkich dostępnych obecnie smartfonów jest kompatybilnych z aplikacją. Mówiąc dokładniej, telefony marki Asus, Samsung, LG i Huawei to główne marki, które mogą mieć kompatybilność z tą aplikacją.

  Jednym z powodów, który mógłby wyjaśnić, dlaczego liczba urządzeń kompatybilnych z ARCore jest tak mała, może być fakt, że jest on wciąż w fazie rozwoju, o czym wspomnieliśmy na początku. Ale po kolejnych krokach coraz więcej telefonów komórkowych nie potrwa długo, aby móc korzystać z rozszerzonej rzeczywistości ARCore.

  Teraz musimy położyć duży nacisk na ostrożność podczas pobierania i instalowania tej aplikacji. Możesz nie znaleźć go w Play Sote i musisz wybrać strony innych firm. W takich sytuacjach należy bardzo uważać, aby uniemożliwić automatyczne pobieranie i instalowanie aplikacji.

  Jeśli tak się stanie, musisz szybko odinstalować aplikację i przeskanować urządzenie, aby wykryć wirusa, który ma i usunąć go, zanim sytuacja się pogorszy. Ogólnie rzecz biorąc, jest to wspaniała aplikacja, która obiecuje wiele korzyści w przyszłości, nie tylko w czasie wolnym, ale także w dziedzinie akademickiej lub zawodowej.

  Czytaj więcej  Jak sprawdzić, czy mój telefon komórkowy z Androidem lub iPhone ma wirusy i jest zainfekowany, jak mogę je wyeliminować?

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji