Co to jest adres URL? Poznaj jego funkcję, części i typy

8 września, 2021

Podczas wykonywania zadań lub jakiejkolwiek aktywności online, jeśli zwrócimy uwagę na to, co prezentuje nam ekran komputera, możemy zauważyć, że istnieje wiele narzędzi, które możemy wykorzystać, aby nasze doświadczenie w sieci było bardziej wydajne.

Wśród nich są zakładki lub podświetlone strony, opcja pełnego ekranu, otwarte karty, strzałki wstecz lub do przodu, przeładowanie i pasek wyszukiwania, gdzie możemy zobaczyć link lub adres URL strony, na której spotykamy się, aby surfować po Internet.

  Indeks

   Do czego służy adres URL?

   Adres URL to skrót od „Uniform Resource Locator”, co oznacza „Uniform Resource Locator”, a jego użyteczność polega w zasadzie na indywidualnym identyfikatorze dowolnego typu pliku, folderu, strony internetowej lub platformy, którą odwiedzamy, oznacza to, że wszystko, co chcesz lub widzisz w Internecie, ma swój własny niepowtarzalny adres URL.

   Dość prosty do zrozumienia, ponieważ zajmuje informacje, które już znamy. Można to porównać do tego jako naszego osobistego adresu, wyobraźmy sobie, że nikt nie miałby takiego samego adresu jak Ty , tylko Twoja rodzina, osoby należące do tej samej „domeny”, ale jeśli chcemy Cię zlokalizować dokładnie w którymś momencie w Dom.

   Czytaj więcej  Jak zmienić nazwę Wi-Fi i hasło mojego routera z mojego telefonu komórkowego?

   Żaden inny mieszkaniec świata, którym w tym przypadku byłby internet, nie mógłby Cię zlokalizować pod numerem "x" na ulicy "y" w pokoju "z". Nikt inny nie mógłby się ustawić w twojej dokładnej lokalizacji.

   To samo dzieje się z adresami URL, każde konto ma inny referencyjny „pokój”, ale często niektóre mają tę samą domenę „domową”.

   To znacznie ułatwia wyszukiwanie i identyfikację każdej części lub treści dowolnej strony internetowej, aby poprawić i zoptymalizować napotkanie samej rzeczy, którą badasz, na przykład, jeśli chcemy znaleźć starą stronę internetową za pomocą Archive.org trzeba znać każdą z części i koncepcji, których należy szukać.

   Jakie są części adresu URL?

   W opisowym piśmie składającym się na adres URL znajduje się kilka części, które pomagają nam zidentyfikować zarówno domenę, hosta, protokół, jak i odniesienie. Znajomość wszystkiego, co składa się i co oznacza każda część, ma ogromne znaczenie dla każdego, kto jest zainteresowany poznaniem świata informatyki lub rozważa stworzenie własnej strony internetowej .

   • Identyfikator protokołu: to nic innego jak identyfikator określający cel otwartego pliku, to znaczy, czy będzie on typu Hypertext Transfer Protocol, czy też znany jako HTTP; lub, w przeciwnym razie, protokół przesyłania plików, znany również jako FTP, jest oddzielony od reszty zasobu URL poleceniem " : // "
   • Nazwa źródła lub domeny: Odnosi się do strony internetowej, do której należy treść, którą mamy zobaczyć, to znaczy na przykład w adresie URL https://descubrecomohacerlo.com źródło lub domena byłoby „ odkryj jak zrób to.com "
   • Odniesienie: Zasadniczo jest to wszystko, co pozostało z adresu URL, konkretny adres, dokładny opis wszystkiego, co zobaczymy, ale z pewnymi liczbami i symbolami, które pomagają wykluczyć go z tych, które mają te same informacje.
   Czytaj więcej  Jak naprawić lub skorygować opóźniony lub niezsynchronizowany dźwięk wideo?

   Co daje nam następujące informacje: W adresie URL https://www.descubrecomohacerlo.com/url-definicion-funcion-tipos-estructura/525%+951/. „/” Działa tylko jako connect.

   Co wskazuje, gdzie przeglądarka musiałaby się udać, aby dostać się dokładnie tam, gdzie chcemy. https: // okazuje się być protokołem, który wskazuje, że jest to transfer hipertekstowy. www.descubrecomohacerlo.com byłoby domeną, a /url-definition-function-types-structure /525% +951/ byłoby odniesieniem.

   Jakie są rodzaje adresów URL?

   Istnieją tylko dwa typy adresów URL, semantyczny i niesemantyczny, które opiszę poniżej:

   Semantyczny adres URL

   Są one również znane jako przyjazne adresy URL , ponieważ wyglądają następująco ... com / definition-url-structure / wyświetlają tylko znaki związane z przeglądanym tematem i nie niosą ze sobą więcej symboli lub dziwnych kombinacji niezbędnych.

   Niesemantyczny adres URL

   Są to wszystkie te, które w przeciwieństwie do semantyki zawierają wszelkiego rodzaju znaki, cyfry, symbole, litery itp. Aby zidentyfikować go w ogromnej sieci danych zarchiwizowanych na tej samej stronie, charakteryzują się tym, że nie są łatwe do odczytania i niepolecane, jeśli chodzi o pozycjonowanie z Google SEO podczas tworzenia konta w Google Adsense.

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji