Amazon vs eBay Co lepiej kupić? Różnice

9 września, 2021

Odkąd powstał e-commerce, dwóch tytanów jest liderem rynku praktycznie od samego początku jego istnienia. To Amazon i Ebay, dwa miejsca, w których można kupić wszystko. Czytaj dalej i odkryj ich różnice.

Amazon vs eBay Co lepiej kupić? Różnice

  Co to jest Amazon?

  To największy sklep e-commerce na świecie. Zaczęło się w 1994 roku, kiedy Jeff Bezos podjął decyzję o otwarciu księgarni w swoim garażu.

  Z biegiem czasu biznes rósł i nie sprzedawał już tylko książek, ale praktycznie każdego produktu. Dziś jest nie tylko sklepem, oferuje również usługi cloud computing i posiada dużą liczbę firm.

  Co to jest eBay?

  Prawdopodobnie ma mniej rzucającą się w oczy historię sukcesu niż Amazon, ale jest to sklep e-commerce, który rozpoczął działalność w 1995 roku. Jego główną transakcją są aukcje i dzięki temu odniósł taki sukces.

  Czytaj więcej  Czy mogę bezpiecznie kupować i używać telefonów Huawei?

  Oprócz aukcji działa również jako środek między użytkownikami do kupowania i sprzedawania przedmiotów. Początkowo Ebay był właścicielem Paypal , jednej z pierwszych platform płatności online.

  Amazon VS Ebay Który z nich jest lepszy na zakupy?

  Odpowiedź jest prosta, będzie zależeć od Twoich potrzeb i zainteresowań. Przed zakupem na jednej z dwóch platform musisz wziąć pod uwagę rodzaj produktu, sposób płatności, a nawet kraj, w którym dokonujesz zakupu.

  Jeszcze przed dokonaniem zakupu możesz porównać produkty na obu stronach internetowych przed podjęciem decyzji. Pamiętaj, że nawet wybrana metoda płatności ma wpływ na zakup.

  Przechowuj zasięg na całym świecie

  W tym momencie Ebay ma przewagę nad Amazonem, ponieważ działa w dwóch krajach, w których obecnie działa Amazon. Jednak kilka firm na całym świecie ma umowy z Amazonem, dzięki czemu produkt dociera praktycznie w każde miejsce na świecie.

  Produkty eBay można znaleźć w dowolnym miejscu na świecie, dzięki czemu produkt może łatwiej dotrzeć do Twojego domu. To tylko kwestia od Ciebie wskazania, dokąd ma dotrzeć Twoje zamówienie.

  Czytaj więcej  Jak określić i zdefiniować cele, cele i strategie mojego osobistego bloga

  Dostępne rodzaje produktów

  Amazon wyprzedza pod względem ilości dostępnych produktów na swojej platformie. Ponadto stworzyła oryginalne produkty marki, które są optymalnej jakości, takie jak Amazon Prime Video , Amazon Kindle czy Echo z własnym asystentem AI o nazwie Alexa.

  Ebay działa bardziej jak sklep, w którym można znaleźć bardziej konkretne produkty. Wadą serwisu eBay jest to, że nie ma on takiej samej kontroli nad jakością produktów, jak Amazon, więc musisz uważać, aby kupić replikę przedmiotu.

  Metody Płatności

  Na obu platformach możesz zapłacić za produkt za pomocą konwencjonalnych metod płatności, takich jak karty kredytowe. Jednak w serwisie eBay możesz dokonywać płatności za pośrednictwem Paypal , co może być zaletą dla wielu użytkowników.

  Amazon ma ciekawą propozycję z wdrożeniem Gift Card . Karty podarunkowe można podarować znajomemu i członkowi rodziny, a otrzymasz kredyty na zakup produktów na platformie. Odniosły ogromny sukces i spotkały się z wielką akceptacją, co jest wyjątkowe w Ameryce Łacińskiej.

  Promocje

  Krótko mówiąc, platforma Amazon jest królową promocji. Oferuje produkty i usługi w tak atrakcyjny sposób, że generuje potrzebę, o której nie wiedziałeś.

  Czytaj więcej  Jak i gdzie mogę sprawdzić lub skonsultować moje dane biometryczne IMSS?

  Oferuje również członkostwo Amazon Prime, które umożliwia użytkownikom dostęp do tysięcy promocji i zniżek bez kosztów wysyłki. Ebay natomiast oferuje atrakcyjne promocje, oprócz możliwości znalezienia produktów w śmiesznych cenach na aukcjach.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji